2015-01-28 00:00 Łukasz Borowicz fot. Przemysław Szyszka

Tamas Kadar przejdzie testy

Stoper Diósgyöri VTK przejdzie testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli te zakończą się pozytywnie, były zawodnik m.in. Newcastle United i Rody Kerkrade podpisze kontrakt z Kolejorzem i dołączy do drużyny przygotowującej się...

Stoper Diósgyöri VTK w czwartek i piątek będzie przechodził testy medyczne w Lechu Poznań. Jeśli te zakończą się pozytywnie, były zawodnik m.in. Newcastle United i Rody Kerkrade podpisze kontrakt z Kolejorzem i dołączy do drużyny przygotowującej się w Belek do rundy wiosennej.

Węgry - Anglia - Holandia - Węgry

Tamas Kadar w maju skończy 25 lat, jest wychowankiem Zalaegerszeg, z którego przeniósł się do angielskiego Newcastle United tuż przed osiągnięciem pełnoletności. W pierwszej rundzie w drużynie "Srok" rozegrał 13 meczów, po czym przeniósł się na wypożyczenie do Huddersfield.

Latem 2012 roku definitywnie zmienił otoczenie i trafił do holenderskiej Rody Kerkrade, której barwy bronił przez półtora sezonu. Na Węgry wrócił w lipcu 2013 roku i od tamtego czasu występował w Diósgyöri VTK, którego był kapitanem.

Testy w Poznaniu i wylot do Belek

Węgier w czwartek pojawi się w Poznaniu na testach medycznych, które najprawdopodobniej potrwają do piątku. Jeśli zakończą się pozytywnie, podpisze umowę obowiązującą do 30 czerwca 2018 roku. W sobotę Kadar dołączy do drużyny Kolejorza, która w Belek przygotowuje się do rozpoczynającej się w połowie lutego rundy wiosennej.

Stoper jesienią był podstawowym zawodnikiem Diósgyöri, wystąpił w 16 meczach ligowych i 6 kwalifikacyjnych do Ligi Europy, za każdym razem spędził na boisku pełne 90 minut. Jest też etatowym reprezentantem Węgier, na swoim koncie ma 20 występów w kadrze A, w której zadebiutował 17 listopada 2010 roku.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij