2022-06-19 19:30 Lech Poznań

Sztab szkoleniowy trenera

W momencie przejęcia Lecha Poznań przez Johna van den Broma doszło do zmian w sztabie szkoleniowym. Z Holandii razem z nowym trenerem przychodzi jego asystent, były świetny piłkarz - Denny Landzaat. Dołącza również z klubowej Akademii Hubert Wędzonka. Z Bułgarską żegnają się natomiast trenerzy Rafał Janas oraz Wojciech Makowski.

Obaj byli asystentami trenera Macieja Skorży. Pomagali w codziennej pracy szkoleniowej, a także analitycznej. - Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim osobom związanym z Lechem: przede wszystkim kibicom, piłkarzom, kolegom ze sztabu szkoleniowego, a także wszystkim pracownikom klubu. To był dla mnie niezapomniany czas, niezapomniane emocje, zwieńczone wywalczeniem mistrzostwa Polski na stulecie Kolejorza. Te wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze - mówi Janas.

- Dziękuję wszystkim związanym z klubem za ten niesamowity rok, a przede wszystkim sztabowi, na czele z trenerem Skorżą. Przychodziłem tu ze świadomością celu, jaki przed nami jest stawiany i go osiągnęliśmy. Odchodzę z podniesioną głową, a całej społeczności Lecha Poznań życzę kolejnych sukcesów - przyznaje z kolei Makowski.

- Nie chciałem dokonywać wielu zmian w sztabie. Po pierwsze, moi współpracownicy, którzy pracowali z poprzednim trenerem, znają doskonale polską ligę, a także nasz zespół. Wiem od dyrektora sportowego, a także prezesa, że to bardzo dobry sztab, z dużą wiedzą piłkarską. A po drugie, ja zawsze do każdego klubu brałem tylko jednego swojego asystenta i tutaj jest podobnie - wyjaśnia szkoleniowiec.

Tym asystentem będzie Denny Landzaat, był świetny pomocnik holenderski. To uczestnik mundialu w Niemczech w 2006 roku. Zagrał ponad 300 meczów w holenderskiej lidze, w 2006 roku trafił do Premier League - do Wigan Athletic. - Pracowaliśmy ze sobą wcześniej w dwóch klubach. Denny był bardzo dobrym zawodnikiem, a teraz jest świetnym trenerem, doskonale czuje niuanse taktyczne. Bardzo pomocny jest w prowadzeniu zajęć. Ma też doskonałe podejście do młodych graczy, wie kiedy trzeba na nich krzyknąć, a kiedy przytulić - mówi van den Brom.

Do sztabu dołącza również trener Hubert Wędzonka, który pracował do tej pory w klubowej Akademii. Przez ostatnie trzy sezony prowadził ekipę juniorów starszych Lecha. Teraz będzie pełnił rolę drugiego trenera, a także analityka - będzie bowiem pomagał przy rozpracowywaniu przeciwników mistrzów Polski.

Następne mecze

Wtorek 05.07 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Karabach Agdam
Sobota 09.07 godz.20:10
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij