2019-01-15 12:18 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Sztab szkoleniowy potrafi dać impuls

W poniedziałkowy wieczór gościem "Sportowej Areny", czyli cyklicznej audycji na antenie Radia Poznań, był dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa. Przedstawiciel Kolejorza musiał zmierzyć się z trudnymi pytaniami zadanymi ze strony prowadzącego audycję, Grzegorza Hałasika oraz dzwoniących do studia kibiców.

W poniedziałek, 14 stycznia, zawodnicy Kolejorza powrócili do treningów po przerwie urlopowej i w związku z tym nie mogło zabraknąć w programie tego tematu oraz faktu, że Lech rozpoczął przygotowania do wiosny jako ostatnia drużyna ekstraklasy. - Czas urlopowy jest, wbrew pozorom, bardzo ważnym momentem w okresie przygotowawczym zespołu. Obecnie widzimy wejście drużyny w rytm codziennych treningów, natomiast ci zawodnicy w czasie swoich urlopów wykonywali już ciężką pracę. Otrzymali rozpiskę ćwiczeń i byli monitorowani przez sztab za pomocą specjalnej aplikacji. Praca biegowa została już wykonana przez zawodników w domu i dzięki temu trenerzy od razu mogą przejść do działań taktyczno-technicznych – mówi Tomasz Rząsa.

Zima zawsze jest gorącym okresem transferowym, a więc nie mogło zabraknąć pytań o ruchy kadrowe oraz pierwszy transfer do klubu, czyli 20-letniego Juliusza Letniowskiego. - Pewnie wielu śledziło perypetie związane z jego transferem i negocjacjami z Bytovią. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Juliusz trafił właśnie do nas, ponieważ wierzymy, że będzie on mógł rozwijać tutaj swoje nietuzinkowe umiejętności. Jest to zawodnik, który, pomimo swojej budowy, ma mnóstwo odbiorów, jest dynamiczny w podejmowaniu decyzji i ma świetne uderzenie z dystansu – twierdzi dyrektor sportowy niebiesko-białych.

- Przy transferach priorytet nadal mają dla nas zawodnicy z Akademii. Sam przez ostatni rok pracowałem z młodymi piłkarzami i wiem jaki jest tam potencjał oraz ilu utalentowanych piłkarzy szkolimy w Lechu. Najlepszym dowodem tego jest końcówka rundy jesiennej, kiedy różni zawodnicy wywodzący się z Akademii pojawiali się na treningach pierwszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że są oni gotowi na zderzenie się z dorosłym futbolem – kontynuuje Rząsa.

Dyrektor sportowy Lecha Poznań podkreślał także rolę trenera Adama Nawałki i jego sztabu w rozwoju piłkarzy, którzy są obecnie w kadrze poznańskiego zespołu. - Nowy sztab szkoleniowy potrafi dać impuls i w inny sposób dotrzeć do poszczególnych graczy. Potrafią z tych chłopaków wyciągnąć drzemiące rezerwy. Jestem na treningach, na odprawach i podczas meczów. Widzę, jak ci zawodnicy bardzo szybko zmieniają się na plus. Trener Nawałka „przywrócił do życia” kilku piłkarzy, którzy obecnie zaczynają bardzo dobrze funkcjonować. Liczę na to, że w okresie przygotowawczym to się powtórzy – podsumowuje Tomasz Rząsa.

W trakcie programu Rząsa musiał odpowiadać także na pytania kibiców dzwoniących do studia Radia Poznań. Dyrektor sportowy Kolejorza udzielał odpowiedzi na różne tematy, w tym dotyczące oczywiście transferów, wyjazdu na obóz do Turcji zawodników z Akademii Lecha Poznań oraz przyszłości piłkarzy, którym w tym roku kończą się kontrakty z poznańskim zespołem.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij