2018-11-26 16:35 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Sztab szkoleniowy Adama Nawałki

Od poniedziałku opiekunem Lecha Poznań jest Adam Nawałka. Razem z nim, na stałe do Kolejorza dołączyło również pięciu innych trenerów: Bogdan Zając, Jarosław Tkocz, Remigiusz Rzepka, Stanisław Gadziński, oraz Paweł Frelik. To jednak nie wszystkie zmiany, które nastąpiły w sztabie szkoleniowym niebiesko-białych.

Asystentem byłego selekcjonera kadry narodowej będzie Bogdan Zając. Przed rozpoczęciem kariery trenerskiej, z sukcesami reprezentował barwy m.in. Wisły Kraków, Zagłębia Lubin, FC Karnten oraz Shenzen Kingway. Piłkarską karierę zakończył w 2009 roku w Skawince Skawina. Od ośmiu lat blisko współpracuje z Adamem Nawałką, zarówno w Górniku Zabrze, jak i w reprezentacji Polski, z którą doszedł do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

Trenerem bramkarzy Kolejorza będzie urodzony w Rybniku Jarosław Tkocz. W przeszłości był on zawodnikiem takich zespołów jak GKS Katowice, Szynnik Jarosław czy Urał Jekaterynburg. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się pracą w charakterze szkoleniowca golkiperów. W latach 2010-2013 pracował razem z Adamem Nawałką w Górniku Zabrze, zaś w latach 2013-2015 był trenerem bramkarzy reprezentacji Polski. W sztabie szkoleniowym znalazł się również Karol Bartkowiak, który znajdował się do tej pory w sztabie rezerw Kolejorza, pełnił również rolę asystenta trenera Dariusza Żurawia w pierwszej drużynie.

Koordynatorem i szefem sztabu przygotowania fizycznego będzie Remigiusz Rzepka, który pracował w reprezentacji Polski zarówno z trenerem Franciszkiem Smudą, jak i nowym trenerem Lecha Poznań. Nową twarzą w kadrze trenerskiej Adama Nawałki jest również odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne Stanisław Gadziński. Specjalizuje się on ocenie funkcjonalnej oraz treningu fizjoterapeutycznym. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Oprócz wymienionych wyżej, w zespole ds. przygotowanie motorycznego znajdzie się również Andrzej Kasprzak, który dotychczas odpowiadał za przygotowanie fizyczne Lecha Poznań.

W zespole szkoleniowym Adama Nawałki znalazło się miejsce również dla trenera mentalnego, Pawła Frelika. Wykłada on cyklicznie na kursach UEFA Pro w Szkole Trenerów PZPN. Współpracował w zakresie treningów mentalnych z zawodnikami z wielu krajów, oraz z reprezentantami Polski.

Analizą zajmować się będą Hubert Barański oraz Łukasz Siwecki, którzy byli już w sztabie Ivana Djurdjevicia. Barański jest analitykiem pierwszej drużyny od 2018 roku, zaś Siwecki dołączył do niej rok wcześniej.

Następne mecze

Sobota 19.10 godz.17:30
Legia Warszawa
vs |
Lech Poznań
Piątek 25.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij