2020-05-08 17:17 Lech Poznań , fot. Przemyslaw Szyszka

Szpitale otrzymały wsparcie z akcji maseczkowej

Niesienie pomocy na rzecz lokalnej społeczności to ważny element funkcjonowania Lecha Poznań. W tym trudnym czasie, jakim jest panująca pandemia koronawirusa COVID-19, klub razem ze Stowarzyszeniem Kibiców Kolejorz zorganizował akcję pomocy wielkopolskim szpitalom. Uzbierane ze sprzedaży maseczek pieniądze w minionym tygodniu trafiły do wybranych przez SKK placówek.

Zainteresowanie zakupem maseczek przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Cel, jaki sobie założyliśmy, został osiągnięty po zaledwie pięciu dniach. W akcji pomocowej sprzedane zostały 10 134 maseczki, co oznacza, że na konta wielkopolskich placówek przelaliśmy 50 500 złotych! W sumie trzynaście placówek znajdujących się na terenie całej wielkopolski otrzymało pomoc od Lecha Poznań.

W środowy oraz czwartkowy poranek przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz niebiesko-białym busem udali się do tych szpitali i wręczyli tam vouchery, a także zebrane w poprzednich dniach produkty.

- Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim kibicom za pomoc. Walka z koronawirusem cały czas trwa, a wsparcie pracowników wielkopolskich szpitali jest istotne dla nas, jako klubu który dba o swoją lokalną społeczność - mówi Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha Poznań. - Cały czas można oczywiście przynosić do Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz artykuły, które trafią do placówek. Zbiórka trwa, a my serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do przynoszenia potrzebnych artykułów pod trybunę im. Białasa (IV trybuna) - dodaje.

Lista placówek:

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu - 10 tysięcy złotych
Szpital im. Tytusa Chałbińskiego w Ostrowie Wielkopolskim - 5 tysięcy złotych
Szpital Powiatowy im. Marcela Nenckiego w Krotoszynie - 5 tysięcy złotych
Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie - 5 tysięcy złotych
Szpital Specjalistyczny im. Stanisława Staszica w Pile - 3,5 tysiąca złotych
Szpital Powiatowy we Wrześni - 3 tysiące złotych
SP ZOZ w Grodzisku Wielkopolskim - 3 tysiące złotych
SP ZOZ im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu - 3 tysiące złotych
Szpital Wojewódzki w Poznaniu - 3 tysiące złotych
Szpital im. Franciszka Raszei w Poznaniu - 3 tysiące złotych
Szpital Średzki Serca Jezusowego - 3 tysiące złotych
Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II w Trzciance - 2 tysiące złotych
Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie - 2 tysiące złotych

Piłkarze również niosą pomoc

W walce z koronawirusem swoją cegiełkę dołożyli również sami zawodnicy Kolejorza. Najpierw zorganizowali między sobą zbiórkę pieniędzy, a później zakupili najpotrzebniejsze rzeczy do Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W czwartek jeszcze przed treningiem dwójka z lechitów: Kamil Jóźwiak oraz Tymoteusz Puchacz udała się do placówki, gdzie wręczyła nabyte przez siebie produkty.

Maseczki wróciły i są nowe wzory!

Obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej będzie obowiązywał jeszcze dosyć długo, dlatego jako klub chcemy kibicom dać możliwość robienia tego w niebiesko-białych barwach. W sprzedaży są kolejne wzory maseczek, które zostały zaprojektowane z myślą o wszystkich kibicach Kolejorza. Można kupić je tutaj >>>

Następne mecze

Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Sobota 17.10 godz.00:00
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij