2019-06-14 13:19 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Sytuacja zdrowotna coraz lepsza

Wraz z początkiem okresu przygotowawczego lechici przeszli pierwsze badania medyczne w tym sezonie. – Na pierwszych zajęciach byli wszyscy, którzy są w tej chwili do dyspozycji. Mamy kilku zawodników, którzy dochodzą do siebie po kontuzjach z zeszłego sezonu i tutaj dmuchamy na zimne – mówi trener Dariusz Żuraw.

Wśród piłkarzy, którzy ominęli końcówkę poprzedniego sezonu było dwóch Portugalczyków. Pedro Tiba skorzystał z przerwy letniej i przeszedł zabieg artroskopii kolana, zaś Joao Amaral jest już powoli wprowadzany do ćwiczeń z pierwszą druzyną. - Jeżeli chodzi o Joao, to w piątek wchodzi już w pełny trening. Tak samo dobrze wszystko wygląda w przypadku Pedro Tiby. W sobotę ma ostatnie badania i w przyszłym tygodniu będzie uczestniczył w zajęciach z zespołem - przyznaje trener Żuraw.

W końcówce sezonu na boisku zabrakło również najlepszego strzelca Lecha Poznań, Christiana Gytkjaera. W jego sprawie wszystko zależy od opinii lekarzy.

- Christian ma problem z palcem i czekamy na zielone światło ze strony lekarzy. Duńczyk nawet jak chodzi, to robi wszystko, żeby nie nadwyrężać tego palca i nie obciążać go. Bardzo dba o to, żeby wrócić jak najszybciej - dodaje szkoleniowiec Kolejorza.

Inni rekowalescenci z ostatniego sezonu są już na ostatniej prostej powrotu na boisko. Szczególne zadowolenie ze stanu leczenia można mieć w kwestii Tomasza Cywki i Juliusza Letniowskiego, którzy nie zdołali ani razu wystąpić w barwach Lecha w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. - Thomas Rogne w poniedziałek ma ostatnie badania i będzie powoli wprowadzany do zespołu. Od początku na pełnych obciążeniach trenują Tomek Cywka i Juliusz Letniowski. Mam nadzieję, że ich pech już się wyczerpał i będą cały czas do mojej dyspozycji - kończy trener Żuraw.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij