2015-11-30 00:00 Lech Poznań fot. Przemysław Szyszka

Świąteczna pomoc dla kresów. Ruszamy z wielką akcją

Zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych okresów roku w Polsce. Dla wielu osób to jednak czas trudny, co często wynika z ich sytuacji materialnej.

Zbliża się jeden z najpiękniejszych i najbardziej rodzinnych okresów roku w Polsce. Boże Narodzenie kojarzy się z ciepłą i domową atmosferą, spotkaniami z najbliższymi, również obdarowywaniem ich podarkami. Dla wielu osób to jednak czas trudny, co często wynika z ich sytuacji materialnej.

Naprzeciw ich potrzebom wychodzą KKS Lech Poznań, Stowarzyszenie Kibiców Lecha Poznań, Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" i Instytut Taylora. Podczas wszystkich grudniowych meczów, które Kolejorz rozegra na INEA Stadionie, trwać będzie zbiórka darów dla kresowiaków, a Klub przekaże dla najmłodszych podopiecznych stowarzyszenia sprzęt sportowy o wartości niespełna 8 tysięcy euro.

- Wielu naszych kibiców od lat wspiera rodaków mieszkających za wschodnią granicą Polski. Ci nie raz odwiedzali na ich zaproszenie Wielkopolskę, a latem byli również na INEA Stadionie - mówi Łukasz Borowicz, rzecznik prasowy Kolejorza. - U progu akcji ECA "90 minutes for hope" zapowiedzieliśmy, że wraz z SKLP znajdziemy fundację, z którą zrealizujemy plan pomocy dla potrzebujących i przekażemy na ten cel 1 euro z każdego biletu na mecz Lech - Belenenses. Mamy nadzieję, że dzięki temu święta dla Polaków mieszkających na Kresach będą piękniejsze, a najmłodsi jeszcze chętniej będą spędzali czas wolny w ruchu i poprzez aktywny tryb życia dbali o swoje zdrowie.

Już wkrótce dzieci z Białorusi, Litwy i Ukrainy będą uprawiać sport w sprzęcie opatrzonym herbem Kolejorza. Na wschód wysłane zostaną koszulki, spodenki, getry, kurtki treningowe, a także t-shirty, piłki czy torby sportowe. Nie zabraknie też odzieży zimowej, która w tym okresie jest bardzo potrzebna.

- Ciepłe i nieprzemakalne kurtki, a także czapki, szale i rękawiczki to odzież, której zawsze brakuje, podobnie jak zimowego obuwia - mówi Karol Chudoba, prezes stowarzyszenia "Kresy". - Zbliżająca się, najchłodniejsza pora roku, zwłaszcza na wschodzie jest bardzo dokuczliwa. Regularnie otrzymujemy sygnały od naszych rodaków, by wesprzeć ich właśnie w pozyskaniu ciepłych ubrań.

Stowarzyszenie Pomocy Polakom na Wschodzie "Kresy" będzie odpowiedzialne za dostarczenie darów na tereny zamieszkałe przez kresowiaków. To przede wszystkim Litwa, Białoruś i Ukraina, choć podopieczni krakowskiej fundacji żyją również na Łotwie, w Mołdawii, Rosji, w tym Syberii.

- Wiemy o tym, że zapotrzebowanie nie dotyczy tylko odzieży, dlatego organizujemy również zbiórkę innych darów - mówi Radosław Majchrzak, prezes SKLP. - Potrzebne są środki czystości, a także artykuły spożywcze o długim terminie przydatności, takie jak mąka, cukier, makarony, kasze, ryż, puszki, konserwy i słodycze.

Punkty zbiórki będą ulokowane przed INEA Stadionem i zostaną wyraźnie oznaczone informacją o rodzaju darów zbieranych w danym miejscu. Uprzejmie prosimy o segregowanie darów, co znacznie ułatwi dalsze rozporządzanie nimi, a także przygotowanie szczegółowych raportów.

Ogromne wsparcie dla akcji okazał poznański Instytut Taylora, który nie tylko połączył ze sobą pozostałych uczestników i zainspirował do wspólnego działania. Przedstawiciele organizacji dbają o zabezpieczenie prawne, przygotują także audyt i raport po zakończeniu projektu, który zostanie przekazany do publicznej informacji.

Następne mecze

Sobota 16.12 godz.20:00
Radomiak Radom
vs |
Lech Poznań
Sobota 10.02 godz.00:00
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij