2014-08-19 00:00 Justyna Gdowska

Startuje Lech Poznań Football Academy

Już we wrześniu na terenie Poznania, jak i całej Wielkopolski, powstanie 20 oddziałów szkółek piłkarskich Lech Poznań Football Academy. To początek współpracy Kolejorza z Football Academy - siecią  elitarnych ośrodków piłkarskich.

Już we wrześniu na terenie Poznania, jak i całej Wielkopolski, powstanie 20 oddziałów szkółek piłkarskich Lech Poznań Football Academy. A to tylko początek współpracy pomiędzy Kolejorzem i Football Academy – największą w Polsce siecią elitarnych ośrodków piłkarskich dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat.

Nowa jakość w całej Polsce

Lech Poznań Football Academy to pierwsza tego typu inicjatywa w kraju zakładająca jednolite i komercyjne szkolenie dzieci w tak młodym wieku. Celem jest stworzenie ośrodków treningowych, które dzięki wspólnemu systemowi szkolenia i zarządzania dają gwarancję jakości i profesjonalizmu.

LPFA jest szkółką dostępną dla wszystkich dzieci w wieku od 4 do 12 lat. O przyjęciu do grupy decyduje tylko liczba wolnych miejsc.

- Cieszymy się, że mali piłkarze Lech Poznań Football Academy będą mieć możliwość dołączenia do grup wiodących Lecha Poznań - mówi Radosław Soperczak, prezes Football Academy. - Nasza szkółka ma stanowić pewien etap preselekcji. Głównym zadaniem LPFA jest dostarczanie Kolejorzowi zawodników, którzy od najmłodszych lat, mając nawet 3,5 roku, będą przygotowywani do procesu naborowego do grup wiodących klubu oraz szkoleni według nowoczesnych metod treningowych.

Rozwój, zabawa i przyjaźń

Podstawową misją LPFA jest budowanie bezpiecznego środowiska piłkarskiego w atmosferze zabawy i przyjaźni, a trzon kadry szkoleniowej stanowić będą trenerzy Kolejorza, by na bieżąco móc prowadzić nabór do grup wiodących Lecha.

- Dla dzieci to kolejna możliwość treningu w strukturach poznańskiej lokomotywy. Dzięki współpracy z Football Academy profesjonalne szkolenie będzie dostępne dla jeszcze większej liczby najmłodszych piłkarzy - podkreśla Karol Klimczak, prezes Zarządu KKS Lech Poznań. - W ten sposób kolejne piłkarskie talenty mają szansę dołączenia do struktur Lecha Poznań.

Pierwsze szlify z LPFA

Lech Poznań Football Academy za podstawowy cel stawia sobie wysoki komfort treningu, zadowolenie dziecka z zajęć oraz doskonały kontakt z rodzicami swoich podopiecznych. Bardzo ważne jest również nauczenie młodego adepta futbolu wszystkich elementów techniki piłkarskiej, anatomii gry oraz zasad obowiązujących na boisku, ze szczególnym uwzględnieniem zasad Fair Play.

Akademie będą brały udział w ogólnopolskich rozgrywkach Football Academy, a zawodnicy będą brani pod uwagę do gry w reprezentacji Polski FA. Pierwsze treningi już we wrześniu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.lpfa.pl.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij