2020-11-25 21:16 Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Stade Maurice Dufrasne - tu zagra Lech

30-tysięczny obiekt Stade Maurice Dufrasne będzie areną czwartkowego starcia Lecha Poznań ze Standardem Liège w czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy.

Lądując w środę w okolicach godziny 14:00 w Liège piłkarze Lecha Poznań mogli przeżyć małe déjà vu, bo niecałe dwa miesiące temu także przyziemili na lotnisku w tym mieście, by chwilę później ruszyć w drogę do odległego o niecałe 100 kilometrów Charleroi, gdzie na Stade du Pays de Charleroi zmierzyli się z tamtejszym Royalem i przypieczętowali swój awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Tym razem droga lechitów z lotniska była krótsza, bo po około 15 minutach zameldowali się w jednym z hoteli w Liège i tyle samo trwać będzie ich podróż z miejsca zakwaterowania na Stade Maurice Dufrasne, gdzie w czwartek o godzinie 21:00 zmierzą się ze Standardem w pierwszym meczu rundy rewanżowej w ramach rozgrywek grupy D Ligi Europy.

Stadion Standardu mieści się tuż nad brzegiem przepływającej przez 190-tysięczne Liège rzeki Mozy, nad którą zlokalizowany jest także hotel, w którym zameldowani są lechici. Nazwa obiektu pochodzi od imienia i nazwiska piątego prezesa w historii Standardu – Maurice’a Dufranse’a, który zarządzał klubem w latach 1909-1931. Właśnie w 1909 roku powstał pierwotny obiekt, który później był kilkukrotnie przebudowywany. Ostatnia większa renowacja miała miejsce w 1999 roku, na kilkanaście miesięcy przed Euro 2000, którego Liège było jednym z gospodarzy.

Od tego momentu stadion może pomieścić 30 tysięcy osób, a murawa z trzech stron jest otoczona wysokimi trzypoziomowymi trybunami w czerwono-białych barwach Standardu. Trybuna od strony wschodniej jest niższa, a stadion z tego powodu w dwóch narożnikach nie jest całkowicie zabudowany. Były plany dalszej rozbudowy areny w Liège i zwiększenia liczby miejsc dla widzów, ale upadły one wraz z upadkiem wspólnej kandydatury Belgów i Holendrów do zorganizowania mundialu w 2018 roku.

W użyciu jest także alternatywna nazwa stadionu - Stade de Sclessin, która pochodzi od nazwy dzielnicy, w jakiej zlokalizowany jest 30-tysięczny obiekt. I jeszcze jedna z wartych odnotowania ciekawostek – lechitom przyjdzie w czwartek zagrać na murawie hybrydowej, gdzie naturalne źdźbła trawy wymieszane są ze sztucznymi, bo taka właśnie nawierzchnia została niedawno zamontowana na stadionie najbliższego rywala Kolejorza.

Następne mecze

Sobota 08.05 godz.20:00
Wisła Kraków
vs |
Lech Poznań
Niedziela 16.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Górnik Zabrze

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij