2020-01-24 13:13 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Stacje i taktyka

Piątek na zgrupowaniu w Belek rozpoczął się dla piłkarzy Lecha Poznań od treningu, które opierał się już w dużej mierze na założeniach taktycznych i przygotowaniu do nadchodzącego wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy.

Ostatecznie w czwartek lechici nie trenowali dwukrotnie, a po południu zamiast zajęć na boisku wybrali się nad morze, gdzie mieli czas na integrację oraz odpoczynek po wcześniejszych intensywnych dniach. Za to w piątek od rana powrócili do normalnych zajęć i trening rozpoczęli od rozgrzewki przeprowadzonej przez trenera Karola Kikuta. Ta jednostka treningowa ponownie obserwowana była przez selekcjonera Czesława Michniewicza.

Następnie zawodnicy wykonywali bardzie ciekawe ćwiczenie, w którym byli podzieli na grupy, które odpowiadały formacjom, w których zazwyczaj występują na boisku. W pierwszej fazie każda grupa wykonywała ćwiczenie im przypisane, a po gwizdku część ofensywnych zawodników finalizowała akcję podczas której piłka była dośrodkowywana ze skrzydła, a następnie ci sami piłkarze w drugą stronę boiska wyprowadzali kontratak, któremu mieli przeszkodzić zawodnicy defensywni. Było to bardzo intensywne ćwiczenie, co było widać po lechitach na jego zakończenie. Po tej części rozpoczęły się ćwiczenia taktyczne, a na koniec zaordynowana została gierka, w której gole strzelali m.in. Tymoteusz Puchacz oraz Pedro Tiba.

Po południu lechitów czeka drugi trening, a już jutro, o godzinie 15:30 czasu polskiego, niebiesko-biali rozegrają sparingowy mecz z Szachtarem Donieck.

Następne mecze

Niedziela 20.09 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Warta Poznań
Niedziela 27.09 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij