2019-09-06 11:00 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Sonda Sports partnerem Akademii

Akademia Lecha Poznań podpisała w minionych dniach umowę o współpracy z Sonda Sports. W jej ramach drużyny jej wronieckiej części oraz rezerwy Kolejorza zostaną zaopatrzone w innowacyjny system GPS do monitorowania obciążeń treningowych.

Monitorowanie wydolności fizycznej zawodników odgrywa coraz większą rolę nie tylko w seniorskiej piłce, ale również procesie szkolenia młodych zawodników. - Analiza obciążeń treningowych jest kluczowa dla jakości całego procesu szkoleniowego - tłumaczy Jakub Marynowicz, trener przygotowania motorycznego juniorów starszych Kolejorza. - System GPS jest rzetelnym i sprawdzonym narzędziem, który bardzo ułatwia ten proces, dlatego cieszymy się, że od początku tego sezonu możemy z niego korzystać - dodaje.

Za sprawą systemu Sonda Sports zaplecze Kolejorza zyskało podobne narzędzia analityczne do tych, którymi dysponuje pierwsza drużyna. - Dzięki monitoringowi GPS trenerzy mogą dostosować obciążenie treningowe do wieku i możliwości zawodników, śledzić ich rozwój i ryzyko kontuzji - wyjaśnia Maciej Nikodemski z Sonda Sports. - Takie twarde dane to nie tylko wartościowy materiał do analizy, ale również bodziec do cięższej pracy dla zawodników. Efekty widać już po pierwszym treningu - nie ukrywa.

- Niewielki nadajnik GPS, z którym trenują zawodnicy, powoduje ogromną zmianę mentalną. Zwykle już po pierwszych testach sami przyznają, że angażują się bardziej, kiedy wiedzą, że każdy ich krok jest rejestrowany. W efekcie dostarczamy nie tylko wartościowy materiał do analizy, ale pomagamy budować etos pracy i uczymy profesjonalizmu - tłumaczy Nikodemski.

Sonda Sports powstała w 2014 roku z zamiłowania do sportu i nowych technologii. Od tego czasu zdobywa ona coraz to większe uznanie, co zaowocowało współpracą z polskimi oraz zagranicznymi drużynami sportowymi, nie tylko piłkarskimi, ale także rugby, hokeja na trawie czy futbolu amerykańskiego. System monitorowania aktywności zawodników, który oferuje ta firma, odpowiada na aktualne potrzeby profesjonalnych sztabów szkoleniowych.

Zdaniem dyrektora sportowego Akademii Lecha Poznań, Marcina Wróbla nawiązanie współpracy z Sonda Sports to kolejny krok przyczyniający się do jeszcze efektywniejszego rozwoju wychowanków niebiesko-białych. - Ta współpraca niesie ze sobą spore korzyści dla obu stron. Dzięki niej Sonda Sports uzyska spory materiał poglądowy na temat tego, jak rozwija się najlepsza akademia w Polsce. Dla nas z kolei wytwarza się możliwość zunifikowania działań całej Akademii, będziemy pracować na tym systemie od najmłodszej drużyny we Wronkach aż po występujących w drugiej lidze seniorów - wyjaśnia. - To pozwoli nam w przyszłych latach stwierdzić, jak przebiega rozwój poszczególnych zawodników od wieku 13 czy 14 lat aż do przejścia do pierwszego zespołu Kolejorza - podsumowuje z zadowoleniem jeden z szefów Akademii.

Następne mecze

Niedziela 06.02 godz.17:30
Cracovia
vs |
Lech Poznań
Sobota 12.02 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Bruk-Bet Termalica

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij