2021-04-16 17:04 Maciej Henszel , fot. Przemysław Szyszka

Skóraś przeciwko kolegom

Michał Skóraś ma szansę w sobotę (początek o godzinie 17:30) zagrać przeciwko Rakowowi Częstochowa. W czerwono-niebieskich barwach zadebiutował w ekstraklasie. - Czas spędzony w tym klubie to był dla mnie ważny moment rozwoju piłkarskiego - mówi skrzydłowy Lecha Poznań.

Piętnaście spotkań w PKO BP Ekstraklasie, jeden gol oraz trzy asysty - taki jest bilans 21-latka w ekipie spod Jasnej Góry. Spędził w tym klubie jesień sezonu 2019/20, potem wrócił do Kolejorza. - Tam miałem okazję zadebiutować w ekstraklasie, ale też poznałem inny system taktyczny, bo jak wiadomo Raków gra trójką obrońców. Ja byłem ustawiany w roli wahadłowego, więc pracowałem zarówno w ofensywie, jak i defensywie. Zwłaszcza w tym drugim elemencie miałem okazję zrobić postęp, bo bardzo mocno zwracają na to uwagę. Także czas spędzony w tym klubie to był dla mnie ważny moment rozwoju piłkarskiego - opowiada lechita.

Chwilę zresztą zajęło mu przestawienie się na inny system gry. - Byłem nowy, więc początkowo usiadłem na ławce i uczyłem się nowego ustawienia. Miałem dużo teorii. Podczas zajęć były takie sytuacje, że trener przerywał gwizdkiem, żeby mi coś konkretnego na spokojnie wytłumaczyć - mówi Skóraś, który miło wspomina współpracę z Markiem Papszunem, czyli szkoleniowcem Rakowa. - Bardzo mocno zwraca uwagę na detale. Czyli na odpowiednie ustawienie na boisku, przyjęcie piłki, śledzenie akcji i odpowiednie reagowanie, dużo jest tego. Tak jak mówiłem jednak wcześniej, mocno stawia na zachowania w defensywie i pod tym względem sporo zyskałem, nauczyłem się wielu rzeczy - podkreśla.

W sobotę Skóraś może będzie miał okazję stanąć naprzeciwko zawodników, z którymi półtora roku temu trenował i występował. - Z jednej strony, będę chciał pokazać, że mam wysokie umiejętności i potwierdzić, że Raków miał w składzie bardzo dobrego zawodnika. A z drugiej, wiem doskonale, że jestem graczem, o którym nasz rywal właściwie wie wszystko. Chciałbym jednak zagrać i pokazać się z jak najlepszej strony - kończy skrzydłowy Kolejorza.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij