2016-01-08 00:00 Mateusz Szymandera fot. Mateusz Szymandera

Sisi piłkarzem Lecha Poznań

29-letni Hiszpan Sisinio González Martínez w piątek wieczorem podpisał sześciomiesięczny kontrakt z Kolejorzem. To pierwszy transfer przeprowadzony zimą przez Lecha.

29-letni Hiszpan Sisinio González Martínez w piątek wieczorem podpisał sześciomiesięczny kontrakt z Kolejorzem. To pierwszy transfer przeprowadzony zimą przez Lecha.

Ostatnio pomocnik występował w koreańskim klubie Suwon FC, z którym rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Wcześniej był piłkarzem m.in. Realu Valladolid, Recreativo Huelva i Osasuny Pampeluna. Sisi jest pierwszym Hiszpanem, który zagra w Kolejorzu.

Nowy piłkarz Lecha od rana przechodził testy medyczne. Po ich pomyślnym przejściu podpisał obowiązujący do czerwca kontrakt z zespołem mistrza Polski. Umowa z zawodnikiem może zostać przedłużona przez klub o dwa lata. W Lechu pomocnik będzie występował z numerem 25.

- Podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem, który ma bardzo ciekawe doświadczenie z La Liga i Segunda Division. Po obserwacjach i analizie jego gry w ostatnich latach możemy powiedzieć, że ma szansę zaaklimatyzować się w Lechu i zaskarbić sympatię kibiców. Jest waleczny, bardzo mocno angażuje się w każdy mecz i dobrze prezentuje się pod kątem wytrzymałości, co w przypadku skrzydłowego jest ważnym parametrem. Przy tym jest świetnie wyszkolony taktycznie, technicznie i nie boi się gry "jeden na jeden" - ocenia piłkarza wiceprezes Lecha Piotr Rutkowski.

Zanim do Poznania trafił Sisi, poznański klub podjął decyzję o skróceniu wypożyczeń dwóch piłkarzy. W poniedziałek przygotowania do drugiej części sezonu z Lechem rozpoczną Mateusz Lis i Maciej Wilusz.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij