2020-10-06 13:07 Maciej Sypuła , fot. Przemysław Szyszka

Siła Lecha znów w młodzieży

Młodzież Lecha Poznań w zeszłym sezonie szalała w ekstraklasie i w obecnych rozgrywkach nic się w tym temacie nie zmieniło. Już ich początek pokazał, że wychowankowie klubowej akademii dalej są bardzo ważną częścią Kolejorza. I to nie tylko na ligowych boiskach, ale także na europejskiej arenie.

11500 minut spędzonych łącznie na boisku i 27 strzelonych goli to dorobek młodzieżowców Lecha Poznań z zeszłego sezonu ekstraklasy. Kolejorz we wszelkich klasyfikacjach dotyczących młodych zawodników pozostawił ligę daleko w tyle i to się nie zmieniło także w obecnych rozgrywkach. Nawet pomimo tego, że kolejnych dwóch adeptów klubowej akademii – Kamil Jóźwiak i Robert Gumny – wyfrunęło w świat, zamieniając ekstraklasę odpowiednio na angielską Championship i niemiecką Bundesligę.

Jak wygląda dorobek poznańskiej młodzieży w tym sezonie? We wszystkich rozgrywkach Kolejorz strzelił jak do tej pory 27 goli i przy większości z nich bezpośredni udział mieli wychowankowie klubowej akademii. Na ten dorobek złożyło się dziesięć trafień oraz pięć ostatnich podań w wykonaniu młodych lechitów.

Prym w obu tych kategoriach wiodą grający w linii pomocy Jakub Moder (2 gole, 3 asysty) oraz Jakub Kamiński (3 gole i asysta). Poza nimi swój wkład w dobre wyniki niebiesko-białych mieli także 18-latkowie Filip Marchwiński (2 gole ) i Filip Szymczak (2 gole) oraz trzy lata starszy Tymoteusz Puchacz (gol i asysta). W tym zestawieniu nie można oczywiście zapominać także o 20-letnim Michale Skórasiu, który w klasyfikacji kanadyjskiej jeszcze w tym sezonie nie zapunktował (chociaż strzelił 2 gole w drugoligowych rezerwach), ale swoimi dobrymi występami na skrzydle przyczynił się do ostatnich sukcesów Kolejorza w ekstraklasie i eliminacjach do Ligi Europy.

Następne mecze

Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 23.04 godz.20:30
Podbeskidzie Bielsko - Biała
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij