2016-06-26 14:05 Mateusz Szymandera

Siatkówka zamiast futbolu

W niedzielę przed południem zamiast treningu piłkarskiego sztab szkoleniowy zorganizował mini-turniej w siatkówkę plażową. - Można było przez chwilę poczuć się jak na wakacjach - mówi napastnik Lecha Dawid Kownacki.

Piłkarze i członkowie sztabu szkoleniowego zostali podzieleni na cztery zespoły po sześciu zawodników. Każda z drużyn miała do rozegrania trzy mecze, w których gra toczyła się do 10 punktów. Najlepsza okazała się drużyna Dawida Kownackiego, która w ostatnim spotkaniu turnieju przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- Tak się ułożyło, że trzeci mecz graliśmy z drużyną, która zwyciężyła we wcześniejszych meczach. My wcześniej wygraliśmy i zremisowaliśmy. W przypadku zwycięstwa zapewnialiśmy sobie zwycięstwo. I tak się stało. Wygraliśmy 10:3 - relacjonuje lechita.

19-latek prywatnie bardzo lubię grać w siatkówkę. -Szczególnie gdy jest taka pogoda sprawia to dużą przyjemność - mówi Kownacki. - Jak jest czas i możliwość to chętnie gram. Więcej na sali, na której gra się inaczej. Można się łatwiej wybić. Są jednak plusy i minusy, bo na piasku można się porzucać bez konsekwencji - podkreśla Kownacki.

Poza nim, w drużynie "Żółtych" znaleźli się Dariusz Dudka, Tomasz Kędziora, Mariusz Skrzypczak, Abdul Aziz Tetteh i Dariusz Formella. - Chcę wyróżnić cały zespół. Mieliśmy równą ekipę, każdy pracował w obronie i ataku. Czasami blokiem zatrzymaliśmy przeciwnika. Naszą siłą był kolektyw - zaznacza napastnik Kolejorza.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij