2016-06-19 20:25 Bartosz Aleksandrowicz

Seniorzy obserwują juniorów

Kilkuset kibiców oglądało zwycięstwo juniorów Lecha z SMS-em Łódź w półfinale Mistrzostw Polski. Na trybunach nie zabrakło też dobrze znanych twarzy z pierwszego zespołu. Młodym piłkarzom przyglądał się sztab szkoleniowy i dwaj zawodnicy Kolejorza, Łukasz Trałka oraz Dariusz Dudka.

Obecność trenerów na spotkaniach juniorów to częsty widok. Jan Urban wraz ze swymi asystentami od początku pracy przy Bułgarskiej stara się skorzystać z każdej okazji, by przyjrzeć się "narybkowi" z Akademii Lecha. Obserwował między innymi zimowe mecze sparingowe juniorów, ostatnio półfinał Centralnej Ligi Juniorów, a dziś walkę o finał w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych.

Podopiecznym Przemysława Małeckiego kibicowali również piłkarze pierwszego zespołu. Dla Dariusza Dudki mecz był wydarzeniem rodzinnym, bowiem prywatnie trener juniorów to szwagier "Dudiego". Jak jednak podkreśla lechita, nie tylko z tego powodu postanowił spędzić czas wolny przy Bułgarskiej. - Chciałem zobaczyć młodszych kolegów jak sobie radzą. Na pewno byli zespołem lepszym mimo, że są rocznikiem młodszym. Stworzyli więcej sytuacji i zasłużenie wygrali - podkreśla Dudka.

Zmaganiom juniorów uważnie przyglądał się też Łukasz Trałka. - To sama przyjemność przyjść i pooglądać chłopaków jak sobie radzą. Pamiętam jak byłem w ich wieku i to na pewno duże przeżycie, które wiele może im dać - ocenia pomocnik Kolejorza zauważając, zarazem że niebawem młodzi zawodnicy mogą stać się kolegami z szatni. - Pewnie niejeden z nich trafi do pierwszego zespołu i tego im życzę. Widać, że potencjał jest ogromny. Czekamy na nich - deklaruje. Co ciekawe, wśród juniorów kapitan spotkał swojego krajana. Z Podkarpacia, podobnie jak Trałka, pochodzi Aleksander Drobot. Doświadczony pomocnik przez długi czas po meczu rozmawiał z młodym skrzydłowym dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Następne mecze

Niedziela 04.10 godz.17:30
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Sobota 17.10 godz.00:00
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij