2022-11-17 09:58 Lech Poznań

Rusza kampania "Mosznowładcy"

#EkstraPomoc i Fundacja "Kapitan Światełko" razem z Fundacją "Siepomaga.pl" ponownie łączą siły. Tym razem, w listopadzie, wspieramy mężczyzn w Polsce i szerzymy wiedzę o profilaktyce schorzeń związanych ze zdrowiem intymnym.

Na raka jądra w Polsce zapada 2 tysiące mężczyzn rocznie. Co 40 godzin jeden z nich umiera. Nasz kraj ma najwyższą w Europie śmiertelność na nowotwór jądra (15%, przy średniej w Unii Europejskiej 5%) wynikającą ze znikomej edukacji oraz wstydliwości pacjentów. Z kolei na raka prostaty zapada w Polsce ponad 15 tysięcy mężczyzn rocznie. Jest to obecnie najczęściej diagnozowany nowotwór wśród mężczyzn, a z uwagi na wiele czynników cywilizacyjnych rak prostaty dotyka coraz młodszych mężczyzn.

Celem kampanii "Mosznowładcy" jest promowanie wiedzy dotyczącej profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów. Fundacji "Kapitan Światełko" zalezy również na zwróceniu uwagi na problem depresji i przeciwdziałania samobójstwom wśród mężczyzn. Przez osiem lat - odwiedzając siedemnaście miast w Polsce - przebadanych zostało blisko 18 tysięcy mężczyzn. Do tej pory w taki sposób wykrytych zostało aż 130 nowotworów.

Wesprzyj działania fundacji, pomóż nam działać szerzej i przebadać jeszcze większą ilość osób! Sprawdź, gdzie i kiedy możesz skorzystać bezpłatnie z badania:

12 listopada - Kraków, Galeria Bronowice
12 listopada - Koszalin, Forum
18-19 listopada - Poznań, MTP
19 listopada - Szczecin, Galaxy
26 listopada - Katowice, Galeria Katowicka

Ogólna zbiórka >>>
Zbiórka Lecha Poznań >>>

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij