2017-11-08 13:08 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Rogne przygotowuje się do transferu

Thomas Rogne przerwę między sezonami wykorzystał na wizytę w Poznaniu. Norweski obrońca po ostatnim meczu rozegranym w barwach IFK Goteborg przyleciał do stolicy Wielkopolski, aby jak najlepiej przygotować się do styczniowej zmiany klubu.

W niedzielę zawodnik zagrał ostatni mecz w szwedzkim IFK Goteborg i rozpoczął urlop. We wtorek wylądował w stolicy Wielkopolski. - Pierwszy raz w Poznaniu byłem latem, gdy podpisywałem kontrakt. Nie miałem wiele czasu na zwiedzanie, bo wszystko działo się bardzo szybko. Póki co byłem tylko w centrum i miasto sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Wygląda na to, że to bardzo dobre miejsce do życia. Jestem szczęsliwy z tego, że w styczniu zostanę zawodnikiem tego klubu - zaznacza 27-letni piłkarz.

Podczas wizyty w Poznaniu zawodnik przechodził także uzupełniające testy medyczne. Te pomogą sztabowi medycznemu w ustaleniu obecnego stanu zdrowia Rogne, który ponadto otrzyma od Lecha plan treningowy na czas przerwy w rozgrywkach. Podczas niej będzie pracował jednak nie tylko indywidualnie, ale także ze swoim dotychczasowym klubem IFK Goteborg, który w grudniu wróci do treningów.

Testy medyczne to jednak nie jedyny powód wizyty Norwega. - To okazja do załatwienia wszystkich praktycznych spraw związanych z transferem i przeprowadzką. Zazwyczaj gdy to robisz masz tylko kilka dni. W moim przypadku było inaczej, bo miałem sześć miesięcy na przygotowanie tego transferu. Teraz szukam mieszkania, samochodu, zakładam konto bankowe. We wszystkich tych sprawach mogę liczyć na pomoc klubu. To bardzo ważne, bo gdy przyjadę w styczniu, to będę mógł się w pełni skoncentrować na futbolu - zaznacza Rogne.

Podczas swojej wizyty w Poznaniu, Rogne pojawi się także przy Bułgarskiej. Niewykluczone, że wtedy spotka się też z nowymi kolegami z klubu oraz obejrzy jeden z dwóch zaplanowanych na czwartek treningów. W planach jest jego spotkanie z pierwszy trenerem Kolejorza, Nenadem Bjelicą. -

Następne mecze

Sobota 17.04 godz.17:30
Raków Częstochowa
vs |
Lech Poznań
Wtorek 20.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij