2019-06-15 10:59 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Rezerwy z licencją na występy we Wronkach

Drugi zespół Lecha Poznań otrzymał licencję na występy we Wronkach w ramach rozgrywek drugiej ligi. Kolejorz został objęty nadzorem infrastrukturalnym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby niebiesko-biali w dalszym ciągu rozgrywali swoje domowe spotkania na stadionie przy ulicy Leśnej.

W piątek Komisja ds. Licencji Klubowych zebrała się, by zdecydować o losach licencji dla klubów, które wywalczyły awans na zaplecze ekstraklasy oraz do drugiej ligi. Jak dotąd mowa była o sześciu takich drużynach. Chodziło odpowiednio o Olimpię Grudziądz, GKS Bełchatów i Radomiaka Radom, które zapewniły sobie udział na wyższym ze szczebli, a także Górnika Polkowice, Stal Rzeszów oraz rezerwy Lecha, które zwyciężały w swoich stawkach w trzeciej lidze. Wszystkim wymienionym przyznano licencje, ale każdy z nich został objęty co najmniej jednym rodzajem nadzoru.

W przypadku Kolejorza chodzi o ten infrastrukturalny. Komisja zezwoliła lechitom na rozgrywanie swoich ligowych meczów w trakcie przyszłej kampanii we Wronkach. Warunkiem ku temu było przedstawienie dokładnego planu przeprowadzenia wszelkich prac na obiekcie przy ulicy Leśnej. Jako że przedstawiciele Lecha wywiązali się ze swojego zadania i dostarczyli Komisji powyższe zestawienie, w piątek postanowiła ona przychylić się do ich wniosku licencyjnego.

Sezon w drugiej lidze rozpocznie się w weekend, 27-28 lipca. Do tej pory poznaliśmy siedemnastu uczestników tych rozgrywek. Ostatniego z nich, osiemnastego wyłoni rywalizacja w grupie I trzeciej ligi, która dobiegnie końca w sobotę, 22 czerwca.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij