2017-06-15 16:52 Jakub Ptak , fot. Marcin Rajczak

Rezerwy remisują z Polonią

Drugi zespół Lecha Poznań zremisował we Wronkach z Polonią Środa Wielkopolska 1:1 (1:1). Jedyną bramkę dla podopiecznych Ivana Djurdjevicia zdobył Paweł Tomczyk (na zdjęciu). Rezerwy przed ostatnią kolejką straciły szansę na awans do drugiej ligi.

Stawka tego spotkania była dużo wyższa dla lechitów, którzy wciąż liczyli się w walce o awans do II ligi, niż dla pewnych utrzymania gości. Było to widać już od początku spotkania. W 5. minucie po uderzeniu Patryka Janasika instynktownie interweniował Adrian Lis. Kilka minut później dośrodkowanie Jakuba Modera świetnie zamykał Marcin Wasielewski, jednak bramkarz średzian ponownie znakomicie odbił piłkę. Chwilę później goście objęli prowadzenie, kiedy to zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Krystian Pawlak. Lechici próbowali szybko wyrównać, jednak po strzałach Modera i Tomczyka znów odbijał piłkę Lis. W 33. minucie dobrze dysponowanego bramkarza Polonii pokonał po kontrze i podaniu Wasielewskiego Tomczyk.

Drugą połowę rozpoczął strzał Janasika z dystansu - minimalnie jednak niecelny. Chwilę później przysłowiową "patelnię" od Wasielewskiego otrzymał Tomczyk, jednak nie zdołał trafić w piłkę. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 58. minucie, ale uderzenie głową jednego z graczy Polonii minimalnie minęło bramkę Miłosza Mleczki. Przed sporym wyzwaniem bramkarza rezerw postawił jego vis-a-vis z Polonii. Na szczęście młodemu lechicie udało się zatrzymać ten zaskakujący strzał. Chwilę później wejście smoka mógł zanotować Krzysztof Kołodziej, ale wyraźnie przestrzelił. Pomimo licznych prób podopiecznym Djurdjevicia nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Remis Kolejorza przy zwycięstwie Gwardii Koszalin nad Chemikiem Bydgoszcz sprawił, iż drużyna z Pomorza na kolejkę przed końcem zapewniła sobie awans na trzeci poziom rozgrywkowy. Lechici natomiast obronili drugą pozycję w lidze. Ostatnie spotkanie w sezonie 2016/2017 rezerwy rozegrają w niedzielę o godzinie 12:00 w Wolinie - przeciwnikiem będzie miejscowa Vineta.

Lech II Poznań - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (1:1)

Bramki: Tomczyk (34.) - Pawlak (15.)

Lech II Poznań: Miłosz Mleczko - Maciej Orłowski, Jurica Cindrić, Filip Nawrocki, Tymoteusz Puchacz - Victor Gutierrez (81. Maciej Spychała), Patryk Janasik (87. Kacper Friska), Jakub Moder (71. Krzysztof Kołodziej) - Marcin Wasielewski, Paweł Tomczyk, Wojciech Mielcarek (66. Tomasz Kaczmarek)