2016-11-12 14:50 Lilianna Szymczak

Rezerwy pokonują Elanę Toruń

W 15. kolejce III ligi grupy drugiej rezerwy Kolejorza pokonały Elanę Toruń 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Janasik.

Druga drużyna Kolejorza w 15. kolejce III ligi grupy drugiej podejmowała we Wronkach wicelidera tabeli, Elanę Toruń. W sobotnim spotkaniu w zespole Ivana Djurdjevicia zagrało trzech piłkarzy pierwszej ekipy Lecha: Jasmin Burić, Dariusz Dudka oraz Maciej Wilusz.

Przewaga poznaniaków widoczna była już od pierwszego gwizdka. Niebiesko-biali na prowadzenie wyszli w 13. minucie spotkania, kiedy Patryk Janasik strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. Chwilę później przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Paweł Tomczyk, jednak piłka po jego silnym uderzeniu odbiła się od poprzeczki i nie przekroczyła linii bramkowej.

W kolejnym minutach meczu do głosu doszli piłkarze Elany, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji bramkowych, jednak za każdym razem dobrze ustawiona była defensywa Kolejorza. Przed końcem pierwszej części spotkania szansę na strzelenie gola miał jeszcze Marcin Wasielewski, ale jego uderzenie zostało zablokowane prze obronę gości.

Po zmianie stron do ataku ruszyli zawodnicy Elany, którzy kilka minut po rozpoczęciu gry mogli doprowadzić do wyrównania. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dobrze posłał jeden z piłkarzy gości, jednak Jasmin Burić zdołał wyłapać futbolówkę tuż przed linią bramkową.

Zawodnicy Ivana Djurdjevicia swoich szans na podwyższenie prowadzenia szukali głównie w kontratakach. Bardzo dobrą okazję do strzelenia gola lechici mieli w 70. minucie, kiedy Paweł Tomczyk przebiegł z futbolówką prawie połowę boiska i tuż przed piątym metrem wystawił ją do wbiegającego Niklasa Zulciaka. Pomocnik Kolejorza uderzył jednak wysoko nad bramką rywala.

Do zakończenia spotkania wynik nie uległ zmianie i piłkarze prowadzeni przez Ivana Djurdjevicia pokonali wicelidera III ligi grupy drugiej, Elanę Toruń. Kolejny mecz Niebiesko-biali rozegrają w sobotę, 19 listopada o godzinie 13:00. Ich rywalem będzie Polonia Środa Wielkopolska.

Lech II Poznań – Elana Toruń 1:0 (1:0)

Bramki: Janasik (13.)
Kartki: Kołodziej, Pawlicki, Wilusz - Trojanowski

Lech II Poznań: Jasmin Burić – Maciej Orłowski, Dariusz Dudka, Maciej Wilusz, Marcin Wasielewski – Jakub Pawlicki, Patryk Janasik – Wojciech Mielcarek, Krzysztof Kołodziej (60. Kacper Chodyna), Niklas Zulciak – Paweł Tomczyk (91. Marcin Banaszak)