2017-10-18 17:50 Lilianna Szymczak , fot. Przemysław Szyszka

Rezerwy odpadają z OPP

W 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego rezerwy Lecha Poznań przegrały z GKS Tarnovią Tarnowo Podgórne 0:1. Bramkę dla ekipy spod Poznania zdobył Bartosz Ślusarski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 6. minucie mogli otworzyć wynik starcia. Blisko wpisania się na listę strzelców był były napastnik Kolejorza, a obecnie snajper Tarnovii, Bartosz Ślusarski. W tej sytuacji dobrze spisał się bramkarz rezerw, Bartosz Mrozek, który sparował piłkę nad poprzeczkę. Chwilę później to lechici mogli z kolei wyjść na prowadzenie dzięki uderzeniu Michała Skórasia zza pola karnego. Strzał 17-latka minimalnie minął jednak bramkę.

W 16. minucie w środku pola doszło do groźnie wyglądającego faulu. Wskutek zderzenia dwóch zawodników, boisko musiał opuścić Tomasz Kaczmarek. W międzyczasie padł jednak gol dla gospodarzy, którzy wykorzystali grę w przewadze. Tym razem Ślusarski nie pomylił się i pokonał bramkarza Kolejorza. Do zakończenia pierwszej części spotkania obie drużyny miały jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki. W ekipie prowadzonej przez trenera Djurdjevicia najbliżej tego był Marcin Grabowski, którego lob minimalnie minął poprzeczkę.

Od początku drugiej połowy to gracze rezerw utrzymywali się częściej przy piłce i stwarzali lepsze okazje do wyrównania wyniku. Najlepszą szansę w 69. minucie spotkania miał Szymon Zalewski, który z odległości zaledwie pięciu metrów posłał piłkę nad poprzeczkę. Do zakończenia meczu 1/8 okręgowego Pucharu Polski wynik nie uległ już zmianie i rezerwy Kolejorza drugi rok z rzędu musiały uznać wyższość zespołu z Tarnowa Podgórnego.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne – Lech II Poznań 1:0 (1:0)

Bramki: Ślusarski (16.)
Kartki: Mróz, Grabowski

Lech II Poznań: Bartosz Mrozek - Jan Andrzejewski, Maciej Orłowski, Mateusz Skrzypczak, Marcin Grabowski – Dariusz Dudka, Michał Skóraś (69. Szymon Zalewski), Michał Cywinski (46. Krzysztof Kołodziej) - Tymoteusz Klupś (69. Arkadiusz Kaczmarek), Hubert Sobol, Tomasz Kaczmarek (17. Marek Mróz)