2023-11-08 19:50 Adrian Garbiec , fot. Tomasz Szwajkowski

Rezerwy Lecha Poznań UAM wygrały mecz w Pucharze Polski

Rezerwy Lecha Poznań UAM pokonały GSS Grodzisk Wielkopolski w 1/32 finału Orlen Pucharu Polski 3:0 po dublecie Dominiki Hopy oraz trafieniu Sary Jóźwiak. Lechitki pomimo gry w osłabieniu przez większą część meczu wygrały z drugoligowym rywalem i czeka na przeciwnika w kolejnej rundzie tych rozgrywek. Losowanie odbędzie się w czwartek o godzinie 14.

Drugi zespół Lecha Poznań UAM po wygraniu wojewódzkiego Pucharu Polski awansowały do tych rozgrywek na szczeblu centralnym. W pierwszej rundzie Niebiesko-Białe trafiły na GSS Grodzisk Wielkopolski, który w poprzednim sezonie rywalizował z pierwszą drużyną Kolejorza. Mimo, że to rywalki można było uznać za faworytki, lepiej w to spotkanie weszły gospodynie. Lechitki bardzo szybko wyszły na prowadzenie za sprawą trafienia Sary Jóźwiak. Sytuacja skomplikowała się w 15. minucie, kiedy czerwoną kartkę obejrzała Gabriela Przybył. Rezerwy Lecha Poznań UAM pomimo gry w osłabieniu utrzymały korzystny wynik do przerwy. Po zmianie stron ekipa gości wykonywała rzut karny po dotknięciu piłki ręką przez zawodniczkę Kolejorza. Jedenastkę obroniła Katarzyna Lewandowska, a 10 minut później lechitki powiększyły prowadzenie. Gola strzeliła Dominika Hopa, która tuż przed końcem meczu ustaliła wynik na 3:0.

- Na początku meczu środkowa obrończyni dostała czerwoną kartkę, więc musiałyśmy szybko zmienić pozycję dla poszczególnych zawodniczek, żeby zapełnić lukę. W przerwie wprowadziłyśmy nowe założenia na drugą połowę. Dziewczyny wyszły zdeterminowane, każda z nich pokazała niesamowity charakter. Każda z nich pracowała za dwie, co poskutkowało zdobyciem kolejnych dwóch bramek. Jestem bardzo dumna z drużyny, dla nas jest to duże osiągnięcie. Będziemy jednak dążyć do tego, żeby ta przygoda z Pucharem Polski trwała jak najdłużej – mówi trenerka Lecha II Poznań, Natalia Powchowicz.

Lech II Poznań UAM – GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0 (1:0)

Bramki: Hopa (67., 86.), Jóźwiak (5.)
Lech II Poznań UAM: Katarzyna Lewandowska - Wiktoria Wewior, Gabriela Przybył, Urszula Buczak, Paulina Sanocka Karolina Jaworska, Patrycja Małyszka, Gabriela Wolska (85. Angelika Okupniak), Antonina Koźlicka, Sara Jóźwiak (60. Zuzanna Krystkowiak), Dominka Hopa