2023-05-11 12:00 Lech Poznań , fot. Przemysław Szyszka

Rafał Ulatowski odchodzi z Lecha

Po blisko siedmiu latach szeregi Kolejorza opuszcza trener Rafał Ulatowski. - Bardzo dziękujemy za jego zaangażowanie i doświadczenie, jakie każdego dnia wnosił do naszego klubu. Zdecydowaliśmy, że nasze drogi w tym momencie rozchodzą się, ale Rafał zawsze będzie u nas mile widziany - mówi dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Pracę z utalentowaną młodzieżą z poznańskiego klubu Rafał Ulatowski rozpoczął 1 lipca 2016 roku. Był dyrektorem szkolenia, a w międzyczasie również pomagał w codziennej pracy poszczególnych ekip. W końcówce sezonu 2017/2018 przejął na krótko pierwszą drużynę Kolejorza, z kolei w kwietniu 2019 zasiadł na ławce trenerskiej rezerw Kolejorza, które walczyły wtedy o awans na szczebel centralny. I dopiął swego, a potem przez półtora roku prowadził drugi zespół w drugiej lidze. Potem wrócił za biurko dyrektorskie, ale wciąż ciągnęło go na boisko, więc objął funkcję szefa rozwoju indywidualnego zawodników klubowej akademii.

W połowie czerwca, kiedy zakończą się wszystkie rozgrywki młodzieżowe, 50-latek rozstanie się oficjalnie z Lechem.

- Bardzo dziękujemy za jego zaangażowanie i doświadczenie, jakie każdego dnia wnosił do naszego klubu. Rozwój klubowej akademii i kolejne kroki, jakie stawiamy w umacnianiu naszej czołowej pozycji w pracy z młodzieżą, są również jego zasługą. To nie jest sport indywidualny, tylko zespołowy, ale Rafał był na pewno ważnym ogniwem, również w przygotowywaniu piłkarzy do ich najważniejszego kroku, czyli wejścia do piłki seniorskiej i pierwszej drużyny, co jest naszym głównym celem. Zdecydowaliśmy, że nasze drogi w tym momencie rozchodzą się, ale Rafał zawsze będzie u nas mile widziany - przyznaje dyrektor Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Siedem lat to bez wątpienia długi czas, w którym trener Ulatowski odcisnął swoje piętno na klubowej Akademii. - Tych siedem lat właśnie dobiega końca. To był bardzo wartościowy okres, który wzbogacił mnie jako człowieka oraz trenera i pozwolił rozwinąć się w szkoleniu utalentowanej młodzieży. Moje relacje zbudowane z zawodnikami, trenerami oraz wszystkimi osobami w klubie są dla mnie bardzo cenne i pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Życzę Kolejorzowi dalszego rozwoju i dziękuję, że mogłem być jego częścią - mówi Ulatowski.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij