2016-02-29 10:22 Mateusz Szymandera fot. Adam Ciereszko

Publiczność go mobilizowała

- Nie tak wyobrażałem sobie debiut - mówił po spotkaniu z Jagiellonią Białystok Kamil Jóźwiak. 17-letni skrzydłowy po raz pierwszy w karierze wystąpił w barwach Kolejorza. Z jego gry był po meczu zadowolony szkoleniowiec mistrza Polski.

- Nie tak wyobrażałem sobie debiut - mówił po spotkaniu z Jagiellonią Białystok Kamil Jóźwiak. 17-letni skrzydłowy po raz pierwszy w karierze wystąpił w barwach Kolejorza. Z jego gry był po meczu zadowolony szkoleniowiec mistrza Polski.

Jóźwiak jesienią występował w drużynie rezerw. Już wtedy kilkukrotnie pojawiał się na treningach pierwszego zespołu. Zimą wyjechał z nim na zgrupowanie. Na debiut musiał jednak poczekać, bo gdy Kolejorz grał spotkanie z Termaliką przebywał na zgrupowaniu reprezentacji młodzieżowej do lat 19. - Wynik meczu śledziliśmy na livescorze - przyznał po powrocie do Poznania.

Pomocnik Kolejorza tydzień później nie znalazł się w kadrze meczowej, ale w ostatnią niedzielę to już mu się udało. Na boisku pojawił się w 46. minucie, gdy zmienił Kebbę Ceesaya. - Niestety przegraliśmy. Musimy wyciągnąć wnioski i zagrać lepiej - podkreśla Jóźwiak. - Zabrakło nam szczęścia. Dominowaliśmy, a Jagiellonia strzelała. Druga bramka podcięła nam skrzydła i nie udało się odrobić straty - dodaje.

17-latek nie tylko po raz pierwszy w karierze zagrał w meczu ligowym. Nigdy wcześniej nie miał okazji wystąpić przy tak dużej publiczności. Na trybunach pojawiło się ponad 15 tys. kibiców. - Nie miałem tremy. Byłem przygotowany na debiut. Nie wiedziałem, że nastąpi on teraz, ale trener coraz częściej dawał mi do zrozumienia, że wkrótce to nastąpi. Publiczność pobudzała mnie do walki - mówi Jóźwiak, który swojego występu nie chce oceniać.

Zrobił to jednak trener Jan Urban. - Już na zgrupowaniach pokazał, że potrafi grać. W debiucie dobrze poradził sobie ze stresem. Będziemy mieli dużą korzyść z gry Kamila. Na początku chciał grać trochę indywidualnie. Potem to poprawił. Bardzo interesowało mnie to jak będzie wyglądał w meczu o punkty i to przed własną publicznością. To dla młodego chłopaka nie jest łatwa sprawa, żeby udźwignąć presję - tłumaczy szkoleniowiec. - Będą z niego ludzie i będziemy mieli z jego gry dużo korzyści - dodaje.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij