2019-02-05 16:32 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

"Przygotowania podporządkowane całej rundzie”

Sztab szkoleniowy Kolejorza, pomimo pogodowych perturbacji, jest zadowolony z przebiegu przygotowań do rundy wiosennej. - Pewne korekty musieliśmy wprowadzić w naszych wcześniejszych planach, ale zostały one wykonane tak, jak chcieliśmy - zapewnia asystent trenera Lecha Poznań, Bogdan Zając.

Kolejorz zakończył okres przygotowawczy w Turcji z tylko jednym zwycięstwem w pięciu sparingach. Ten stan nie martwi jednak trenerów Kolejorza, którzy zgodnie uznają, że takie gry kontrolne pomogły w ćwiczeniu niektórych wariantów gry. - Wiadomo, że każdy wychodząc na boisko walczy o to, żeby wygrać i my też tak wychodziliśmy. W tych spotkaniach przeciwnicy okazywali się lepsi. My ćwiczyliśmy wiele wariantów, każdy z zawodników dostał swoją szansę. Bardzo dużo pracowaliśmy indywidualnie na obozie, cel zgrupowania został wykokany. Wyniki nie są zadowalające, ale patrzymy z optymizmem w przyszłość - zapewnia trener Zając.

Na Riwierze Tureckiej swoją szansę na pokazanie się sztabowi miała nie tylko młodzież. Byli to też zawodnicy, którzy zostali zakontraktowani przez Kolejorza w zimowym okienku transferowym: Juliusz Letniowsk i Timur Zhamaletdinov. – Timur wszedł z marszu i pokazał się z niezłej strony w meczu z Szachtarem. Może brakowało troszkę skuteczności, ale są powody do optymizmu. Ma jeszcze trochę do nadrobienia, jeżeli chodzi o pracę z zespołem. Z każdym dniem powinno być mu jednak łatwiej - mówi asystent trenera Kolejorza.

- Z kolei Juliusz Letniowski wykonał na zgrupowaniu kawał dobrej pracy, był cały czas na pełnych obciążeniach. Praktycznie nie opuścił żadnego treningu. To na pewno jest dla niego dobra dawka treningowa i przygotowania w Turcji będą u niego procentowały - kontynuuje szkoleniowiec Zając.

Przed zespołem ze stolicy Wielkopolski start rundy wiosennej, która zakończy się w drugiej połowie maja. W tym czasie lechici będą cały czas korzystali z formy wypracowanej na boiskach w Turcji. - Nie ma co ukrywać, że przygotowania były podporządkowane całej rundzie. Cel jest taki, żeby być gotowym do każdego meczu. Niektóre rzeczy będzie można korygować i szlifować w trakcie mikrocykli, ale fundament pod grę Lecha został już zbudowany i musi on procentować w całej rundzie - kończy trener Zając.

Następne mecze

Piątek 27.01 godz.20:30
Stal Mielec
vs |
Lech Poznań
Środa 01.02 godz.20:30
Miedź Legnica
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij