2021-10-13 10:05 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Przedstawiciele skills.lab zameldowali się we Wronkach

Budowa innowacyjnego symulatora w Akademii Lecha Poznań wkracza w decydującą fazę. Wraz z początkiem tygodnia we Wronkach zameldowali się przedstawiciele austriackiej firmy skills.lab, którzy ruszyli z montażem nowoczesnego sprzętu.

Latem na obiektach wronieckiej części Akademii Lecha Poznań postawiona została konstrukcja symulatora skills.lab, a w ciągu minionych tygodni trwały prace związane z jej wykończeniem. Kolejnym etapem jest instalacja sprzętu użytkowanego wewnątrz samego budynku, który w najbliższym czasie docierać będzie do Wielkopolski, m.in. prosto z Austrii. - Dostawy rozpoczęły się w poniedziałek, a potrwają dwa tygodnie. Równolegle jednak odbywać się będą prace montażowe - mówi kierownik projektu, Michał Kokotek.

Kształt skills.lab od zewnątrz nie ulegnie więc już znaczącej zmianie, ale sporo będzie się działo w jego wnętrzu. Działania będą przebiegać dwutorowo. - Z jednej strony będziemy mieli montaż, ale żeby móc przejść do kolejnych działań, trzeba będzie na bieżąco wszystko sprawdzać. To złożony proces, w skład którego będzie wchodzić między innymi instalacja oprogramowania, kalibracja czy przystosowanie sprzętu do użytku codziennego. Aktualnie na zaawansowanym etapie znajdują się także prace związane z rozdzielnią i serwerownią - kontynuuje Kokotek.

Obiekt ma być gotowy do użytku wraz z końcem tego roku kalendarzowego. Jeśli chodzi natomiast o całe Centrum Badawczo-Rozwojowe, końcowa data budowy szacowana jest na połowę przyszłego roku i pozostaje niezagrożona.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij