2017-12-08 16:28 Adrian Gałuszka , fot. Adam Ciereszko

Przedstawiciele Akademii wysłuchali prelekcji

Wśród uczestników odbywającego się w piątek Lech Conference nie zabrakło przedstawicieli Akademii Lecha Poznań. W Arenie licznych prelekcji mieli okazję wysłuchać między innymi młodzi zawodnicy, ale także ich trenerzy i opiekunowie.

Szkoleniowiec juniorów młodszych, Bartosz Bochiński, ocenił konferencję jako idealne wydarzenie do szerzenia wiedzy piłkarskiej. – Nie ze wszystkimi trenerami naszej Akademii mamy okazję widywać się codziennie, mimo że pozostaniemy z nimi w stałym kontakcie. To czyni Lech Conference dla nas, przedstawicieli Akademii, jeszcze cenniejszą. Każdy z nas skorzysta z wizyty tutaj na pewno w odpowiedni sposób. Na pewno w ciekawy sposób opowiadała trenerka z Anglii, Sally Needham. Warto poznać inną perspektywę odnośnie tego, jak szkolić i rozwijać młodych zawodników. Cenimy sobie filozofię naszego klubu, ale nigdy nie zaszkodzi usłyszeć, jak tymi zagadnieniami zajmują się inni – skomentował w trakcie Lech Conference trener, który w nadchodzącym roku wraz ze swoją drużyną spróbuje po raz czwarty obronić tytuł mistrza Polski.

Wszyscy opiekunowie ekip Akademii zgodnie podkreślali aspekt edukacyjny, jaki niesie ze sobą tego typu wydarzenie. – Każdy z nas jest w pewnym sensie studentem – podkreślał z uśmiechem szkoleniowiec rezerw, Ivan Djurdjević. – Szukamy nowych rozwiązań, które możemy wykorzystać w swojej pracy. Uznaję dzisiejsze prelekcje za naprawdę wartościowe w kontekście pokonywania przez naszych graczy kolejnych szczebli szkolenia. Dla mnie i mojej drużyny szczególnie bliski był wykład trenera Bjelicy. My także w naszej grze korzystamy z ataku pozycyjnego, przy okazji nie zapominając i szlifując szybkie przejście z obrony do ofensywy – tłumaczył były piłkarz Kolejorza.

W piątek w Arenie obecni byli także pracownicy poznańskiej części Akademii, a wśród nich nie mogło zabraknąć jej koordynatora ds. szkolenia, Amilcara Carvalho. – Ogromnym atutem tej konferencji jest połączenie zagadnień bliskich zarówno piłce juniorskiej, jak i dorosłemu futbolowi. Oprócz wykładów teoretycznych bardzo istotne są dla nas zajęcia praktyczne pokazywane przez dzisiejszych prelegentów. Miałem szansę oglądać treningi próbne szkoleniowców z Manchestery City i Feyenoordu Rotterdam, to właśnie na te wystąpienia czekam najbardziej – nie ukrywał Portugalczyk.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij