2023-05-12 10:57 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Przed nami ósma edycja Akademii Klasy Ekstra

Aktywizacja dzieci i młodzieży oraz krzewienie wśród nich kultury fizycznej to jedna z głównych misji Lecha Poznań. Taki cel przyświeca także Fundacji Ekstraklasy, która w czwartek, 18 maja na obiektach treningowych przy ulicy Bułgarskiej zorganizuje wraz z Kolejorzem wydarzenie w ramach ósmej edycji Akademii Klasy Ekstra. Głównym punktem imprezy będą turnieje rozgrywane w kategoriach wiekowych do lat 11 oraz 9.

Tegoroczne turnieje Akademii Klasy Ekstra to już ósma edycja tego projektu – organizatorem wydarzenia jest Fundacja Ekstraklasy, a sam projekt finansowany jest ze środków Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Turniej odbywa się w dniach 9-29 maja na obiektach osiemnastu klubów Ekstraklasy. Ubiegłoroczna edycja Akademii Klasy Ekstra pozwoliła zgromadzić łącznie 2,5 tysiąca dzieci z ponad stu klubów. Głównym celem inicjatywy jest promocja sportu wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie aktywnego trybu życia oraz zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności.

Takie założenia idealnie wpisują się również w misję Lecha Poznań, który w swoim regionie i nie tylko bardzo mocno dba o aktywizację dzieci i młodzieży. Nie inaczej będzie w czwartek, 18 maja, gdy na boiskach treningowych Stadionu Poznań zobaczymy ponad dwadzieścia zespołów z kategorii wiekowych do lat 11 oraz 9. W zawodach wezmą udział młodzi piłkarze, którzy oprócz rywalizacji na murawie będą mogli spróbować swoich sił również w Teqballu oraz wziąć udział w innych grach i zabawach na świeżym powietrzu. Gracze najlepszych drużyn będą mogli liczyć na nagrody przygotowane przez Kolejorza. Nie zabraknie także okazji do spotkania się z byłymi oraz obecnymi piłkarzami pierwszego zespołu niebiesko-białych. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci do uczestnictwa, ale także ich rodziców do wspierania swoich pociech. Zgłoszenia swoich ekip można kierować na adres krzysztof.sypula@lechpoznan.pl, zastrzegamy jednak przy tym, że liczba zespołów uczestniczących w obu turniejach jest ograniczona i pozostały ostatnie wolne miejsca.

- Wykorzystując potencjał każdego z klubów Ekstraklasy, projekt adresujemy głównie do zawodników trenujących w mniejszych akademiach. Poprzez udział w Akademiach Klasy Ekstra młodzi sportowcy mogą poczuć, że Ekstraklasa jest dostępna również dla nich. Z pewnością dla młodych graczy jest to również duża dawka motywacji na drodze do kariery profesjonalnego piłkarza – opowiada Tomasz Zabielski, inicjator projektu Akademie Klasy Ekstra.

Następne mecze

Sobota 23.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Stal Mielec
Czwartek 28.09 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij