2019-04-14 15:34 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Poznaniacy spróbowali sękaczy

Przy okazji spotkania Lecha z Jagiellonią miejsce miała słodka rewizyta gości. Białostoczanie przywieźli ze sobą sękacze, które były rozdawane poznaniakom przed meczem ligowym w ramach 30. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Wspólna akcja Lecha i Jagiellonii rozpoczęła się 11 listopada ubiegłego roku, kiedy to do Białegostoku zawitały rogale świetomarcińskie. - Bardzo nam miło jest być w Poznaniu z rewizytą. W listopadzie Lech Poznań był w Białymstoku z rogalami świętomarcińskimi i już wtedy byliśmy pewni, że podczas meczu rewanżowego przyjedziemy do Poznania z czymś specjalnym, podlaskim. Postawiliśmy na sękacz, mamy nadzieję, że smakował i to nie koniec tego typu akcji i inicjatyw – mówi Agnieszka Syczewska, wiceprezes Jagiellonii.

Sękacz jest jednym z najbardziej charakterystycznych ciast na Podlasiu. Charakteryzuje się szczególnym sposobem przygotowywania. W przeciwieństwie do wielu innych wypieków, sękacza piecze się nad otwartym ogniem obracając go na rożnie. – Jest to przede wszystkim smaczne ciasto, ale przede wszystkim cieszy, że mogliśmy odwdzięczyć się za rogale, które również są przepyszne – dodaje Kamil Świrydowicz, rzecznik prasowy Jagiellonii.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia:

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij