2020-11-23 11:54 Wiktoria Łabędzka , fot. Przemysław Szyszka

Powtórny "debiut" Butko

Bohdan Butko podczas spotkania z Rakowem Częstochowa zanotował trzynasty występ, będący zarazem ponownym "debiutem" Ukraińca w niebiesko-białych barwach po powrocie do Poznania. Od ostatniego meczu obrońcy dla Lecha minęło 130 dni.

Dwanaście spotkań: dziesięć ekstraklasy, dwa pucharowe - to wiosenny dorobek Ukraińca w niebiesko-białych barwach. 29-latek w Lechu przebywał krótko, jednak zdążył zaskarbić sobie sympatię kolegów z szatni, a boiskowymi popisami zebrał kilka naprawdę dobrych ocen. W defensywie był właściwie nie do przejścia, chętnie włączał się także do akcji ofensywnych. Nie powinno zatem dziwić, że gdy natrafiła się szansa na ponowne ściągnięcie Butko do stolicy województwa wielkopolskiego, poznaniacy postanowili z tego skorzystać. - Nie wahaliśmy się wcale - można było usłyszeć w dniu ogłoszenia ponownego wypożyczenia obrońcy od dyrektora sportowego Tomasza Rząsy.

Choć Ukrainiec dołączył do zespołu w październiku, kibicom przyszło trochę poczekać, by ponownie móc zobaczyć go na boisku. Spowodowane było to drobnym urazem wychowanka Szachtara Donieck. Powtórny "debiut" Butko odbył się podczas starcia z Rakowem Częstochowa (3:3), kiedy w 88. minucie wszedł na murawę w zastępstwie Michała Skórasia.

Następne mecze

Sobota 30.01 godz.20:00
Górnik Zabrze
vs |
Lech Poznań
Piątek 05.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij