2016-01-04 00:00 Mateusz Szymandera fot. Adam Ciereszko

Powrót i wielka szansa Lisa

Wypożyczony jesienią do Miedzi Legnica Mateusz Lis wraca do Poznania i dołączy do kadry pierwszego zespołu mistrza Polski. Zastąpi w niej Macieja Gostomskiego, który odszedł z Kolejorza.

Wypożyczony jesienią do Miedzi Legnica Mateusz Lis wraca do Poznania i dołączy do kadry pierwszego zespołu mistrza Polski. Zastąpi w niej Macieja Gostomskiego, który odszedł z Kolejorza.

18-letni Lis w tym sezonie zagrał w sześciu meczach Miedzi. Regularnie był też powoływany do reprezentacji młodzieżowej Polski, w której zagrał w dwóch towarzyskich spotkaniach. - Byliśmy przygotowani na to, że Maciej Gostomski może nie przyjąć naszej propozycji przedłużenia kontraktu i odejdzie Lecha. Jego miejsce w zespole zajmie Mateusz, który wraca z wypożyczenia i zamknie kadrę bramkarzy na rundę wiosenną. Będzie ją tworzył wspólnie z Jasminem Buriciem i Krzysztofem Kotorowskim - mówi asystent trenera i trener bramkarzy Andrzej Dawidziuk.

W zimowym okresie przygotowawczym młody bramkarz będzie walczył o swoją pozycję w zespole. - To dobry czas na rywalizację, która jest potrzebna wszystkim bramkarzom. Ich hierarchię w drużynie ustalimy dopiero przed startem ligi - podkreśla Dawidziuk, który nie ukrywa, że być może do rundy wiosennej z pierwszą drużyną będzie przygotowywać się jeszcze jeden bramkarz z Akademii Lecha Poznań.

Wiosną 2014 roku Lis wyjechał na siedmiodniowy staż do Atletico Madryt. Kilka miesięcy później dołączył do pierwszego zespołu Kolejorza, w którym wiosną pełnił funkcję czwartego bramkarza Lecha. - Rozwój tego zawodnika przebiega prawidłowo. W ostatnich dwóch latach zbierał cenne doświadczenie w pierwszym zespole Lecha, podczas stażu motywacyjnego w Atletico i w trakcie wypożyczenia do Miedzy - podkreśla Dawidziuk.

Następne mecze

Środa 24.04 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Legia Warszawa
Sobota 27.04 godz.18:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij