2022-10-05 16:30 Adrian Garbiec , fot. Przemysław Szyszka

Porażka juniorów starszych

Juniorzy starsi Lecha Poznań przegrali zaległy mecz 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 19. Niebiesko-biali ulegli w środę na wyjeździe Arce Gdynia 1:2. Jedynego gola dla drużyny Kolejorza strzelił Oskar Tomczyk.

Piłkarze trenera Bartosza Bochińskiego przystępowali do tego meczu w dobrych humorach. Lechici w ostatni weekend również na obcym stadionie pokonali Koronę Kielce 4:2. Dubletem w tamtej rywalizacji popisali się Filip Wełniak oraz Oskar Tomczyk. To zwycięstwo oznaczało, że najstarszy młodzieżowy rocznik Lecha Poznań zbliżył się do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa na dwa punkty.

W tym spotkaniu oglądaliśmy dwie twarze Kolejorza. Słabszą pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem 0:2 i o wiele lepszą drugą odsłonę. Arka Gdynia na prowadzenie wyszła za sprawą gola z rzutu karnego. Po chwili gospodarze prowadzili już dwoma bramkami. Niebiesko-biali po przerwie przystąpili do odrabiania strat. W 63. minucie piłkarze Lecha Poznań złapali kontakt za sprawą trafianie Oskara Tomczyka. Napastnik wykorzystał dośrodkowanie Filipa Wolskiego z lewej strony. Juniorzy starsi Kolejorza do końca próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz mimo dobrych okazji nie udało im się i górą z tej rywalizacji wyszła Arka, która wygrała 2:1.

- Bardzo słabo i bojaźliwie realizowaliśmy zadania, a w zasadzie ich nie realizowaliśmy w pierwszej połowie. W dość kontrowersyjnych okolicznościach straciliśmy gola po rzucie karnym. Chwilę później po własnej stracie przeciwnik zdobył drugą bramkę. W przerwie udało się to w pewien sposób poukładać, w drugiej połowie to my nadawaliśmy ton tej rywalizacji, strzeliliśmy gola. Przeciwnik blisko pół godziny grał w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce. Wracamy ze sporym niedosytem i z przeświadczeniem, że zdecydowanie lepiej musimy rozgrywać obie połowy. Nie może być takiej dysproporcji w dyspozycji zawodników. To jest taki aspekt, nad którym będziemy pracować w najbliższym czasie – mówi Bartosz Bochiński, trener juniorów starszych Lecha Poznań.

Arka Gdynia U-19 – Lech Poznań U-19 2:1 (2:0)

Bramki: Szymański (34.), Łyszkiewicz-Dustet (35.) – Tomczyk (63.)

Skład Lecha Poznań: Mateusz Pruchniewski – Kamil Budych, Kacper Orzechowski, Michał Gurgul, Adrian Tymiński – Igor Brzyski (74. Filip Warciarek), Jan Niedzielski (46. Mateusz Wójcik), Filip Wełniak (60. Dawid Ławniczak) – Filip Wolski (83. Karol Kalata), Kacper Kroczyński (60. Sebastian Goc), Maksym Pietrzak (46. Oskar Tomczyk)