2017-11-07 21:00 Lt. , fot. Marcin Rajczak

Po sezonie Jóźwiak odejdzie z Lecha

Agent Kamila Jóźwiaka w poniedziałek po południu definitywnie odrzucił przedstawioną zawodnikowi ofertę przedłużenia umowy z Lechem Poznań do końca sezonu 2020/2021. Wychowanek klubu, który na Bułgarską trafił prawie 6 lat temu postanowił kontynuować karierę za granicą.

- To dla nas bolesna strata, trudno nam zrozumieć tę decyzję i jesteśmy nią rozczarowani - komentuje wiceprezes Piotr Rutkowski. - Kamil w barwach Lecha rozwijał się harmonijnie, dostał szansę występów w pierwszej drużynie, posmakował europejskich pucharów, otrzymywał powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Pomimo słabszej formy w ostatnich miesiącach nadal mu ufaliśmy i zależało nam na tym, by związał się z Kolejorzem na dłużej.

Pomocnik otrzymał propozycję podpisania nowego, 4-letniego kontraktu, który wygasałby 30 czerwca 2021 roku. W tej chwili związany jest z Lechem umową, której bieg kończy się po obecnym sezonie, choć zawarta jest też w niej klauzula automatycznego przedłużenia o rok.

- Rozmowy z agentem rozpoczęliśmy w latem, jak zresztą w wielu przypadkach naszych młodych zawodników, choćby Roberta Gumnego, Pawła Tomczyka, czy wcześniej Dawida Kownackiego. Trwały jednak krótko, a odpowiedzi były często odwlekane w czasie i jednoznacznie wskazywały na to, że do porozumienia nie dojdzie - mówi wiceprezes.

O ostatecznej decyzji przedstawiciel zawodnika poinformował szefów Lecha w poniedziałek po południu. Podczas spotkania w siedzibie klubu wyrażony został brak zainteresowania złożoną ofertą, bo - jak zaznaczono - 19-letni piłkarz swoją karierę będzie kontynuował za granicą.

- Oczywiście, będziemy trzymać za Kamila kciuki i, mimo żalu, życzymy mu powodzenia. Bardzo chcielibyśmy, by poszedł przetartym już szlakiem innych naszych wychowanków, o których w ostatnich miesiącach było bardzo głośno - argumentuje Piotr Rutkowski. - Jesteśmy przekonani, że nie jest jeszcze gotowy do wyjazdu zagranicznego, brakuje mu takiego doświadczenia, z jakim Lecha opuszczali na przykład Linetty i Kędziora. Ma na swoim koncie 28 meczów w naszych barwach, a co ważne – każdy z naszych wychowanków, którzy dostawali u nas tyle szans gry, dziś kontynuuje karierę w dobrym zagranicznym klubie lub się do tego zbliża, albo prezentuje niezły poziom ekstraklasowy, jak Możdżeń czy Drewniak.

Jóźwiak będzie zawodnikiem I drużyny Kolejorza do końca sezonu. W tym czasie ma pozostawać do dyspozycji trenera i pomagać zespołowi w walce o punkty. - Jeśli sztab szkoleniowy uzna, że forma Kamila upoważnia go do gry, na pewno z jego usług skorzysta. Szansę dołączenia do pierwszego zespołu dostaną jednak kolejni młodzi piłkarze, którzy wierzą w to, że grając dla Lecha Poznań i ufając nam będą mogli zrobić kolejne ważne kroki w swoich karierach - kończy wiceprezes Rutkowski.

Następne mecze

Niedziela 06.02 godz.17:30
Cracovia
vs |
Lech Poznań
Sobota 12.02 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Bruk-Bet Termalica

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij