2018-07-04 12:49 Mateusz Szymandera , fot. Adam Ciereszko

Pleśnierowicz i Sobol w pierwszym zespole

Wiktor Pleśnierowicz (na zdjęciu) i Hubert Sobol zostaną włączeni do kadry pierwszego zespołu. Obaj zawodnicy pojawią się przy Bułgarskiej po urlopach, które potrwają do 8 lipca.

Pleśnierowicz i Sobol w czerwcu zdobyli mistrzostwo Polski juniorów starszych. Obaj w finałowych spotkaniach z Cracovią wpisali się na listę strzelców. Mimo młodego wieku mają już na swoim koncie występy w drużynie rezerw, gdzie mieli okazję współpracować z trenerem Ivan Djurdjeviciem. - To będą równorzędni zawodnicy pierwszej drużyny. Na początku na pewno będzie im brakowało formy, a rytm meczowy będą łapać w zespole rezerw. W tym momencie trudno powiedzieć, ile będą w stanie osiągnąć. Wiele zależy od nich samych - mówi Djurdjević.

Pierwszy z zawodników ma 17 lat i jest środkowym obrońcą. Już zimą wyjechał z pierwszą drużyną Kolejorza na zgrupowanie do tureckiego Belek. Pleśnierowicz grał jednak w drugim zespole i juniorach starszych. W trzeciej lidze wystąpił osiem razy, natomiast w Centralnej Lidze Juniorów rozegrał dziewiętnaście spotkań. Sobol jest rok starszy od defensora i gra na pozycji napastnika. W trzecioligowych rezerwach zagrał trzynaście meczów, w których zdobył trzy bramki. W zespole juniora starszego wystąpił osiemnaście razy i strzelił 24 gole.

- Obaj są mentalnie przygotowani do gry na wyższym poziomie niż w rezerwach, dlatego włączamy ich do kadry pierwszego zespołu. Każdy z nich prezentuje model gry Lecha Poznań. Każdy z nich jest tutaj wychowany i ukształtowany. Obaj wiedzą, co ich czeka w pierwszej drużynie - przyznaje Djurdjević. - My jako sztab jesteśmy po to, żeby ich dalej rozwijać. Oni muszą cały czas pracować nad tym, żeby stać się lepszymi zawodnikami. Na pewno włączenie do kadry pierwszej drużyny da im mentalnego kopa - dodaje Serb.

Pleśnierowicz i Sobol sezon w drużynie juniora starszego zakończyli 20 czerwca. Na treningach pierwszego zespołu pojawią się w przyszły poniedziałek, 9 lipca.

Następne mecze

Sobota 06.06 godz.17:30
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań
Wtorek 09.06 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij