2012-08-31 00:00 Lech Poznań

Piotr Reiss wraca na Bułgarską

Piotr Reiss, wieloletni kapitan Lecha Poznań, podpisał dziś nowy kontrakt z Kolejorzem! Umowa obowiązywać będzie do końca 2012 roku, ale koniec rundy jesiennej tego sezonu nie będzie oznaczał końca współpracy Piotra z Lechem Poznań. Jego funkcja w klubie została już wspólnie ustalona, ale zostanie ogłoszona dopiero po zakończeniu kariery zawodnika.

- Piotr Reiss to żywa legenda Kolejorza. O jego oddaniu, zasługach i sercu, które zostawił na boisku walcząc w niebiesko-białych barwach powiedziano już wszystko. Był niekwestionowanym liderem w szatni i poza nią. Rok 2009 przyniósł decyzję, które zostały podjęte z całą odpowiedzialnością, jednakże nikt wówczas nie przypuszczał, że proces wyjaśniania zarzutów postawionych Piotrowi trwać będzie przez tak długie lata. Piotr swoją postawą zasłużył na to, by móc zakończyć karierę w klubie, w którym ją rozpoczął, w ukochanym Kolejorzu i ja, będąc dumnym z decyzji zarządu klubu, dziś z radością witam Piotra ponownie na pokładzie - mówi członek zarządu ds. sportu Piotr Rutkowski.

Dotychczas Piotr wystąpił w 399 oficjalnych meczach Lecha Poznań. Po raz kolejny Piotr występować będzie w koszulce z numerem 9. W szatni będzie również pełnił rolę mentora i wzór rozwoju dla młodych zawodników i wychowanków Lecha, którzy dopiero zaczynają swoje kariery.

- Spełniło się moje marzenie i po raz kolejny wracam na Bułgarską. Wracam do klubu, w których się wychowałem, któremu od dziecka kibicowałem. Wszyscy  wiedzą, że Kolejorz to klub, który mam głęboko w sercu. W ciągu ostatnich 3 lat zagrałem 92 spotkaniach strzelając 35 bramek, a przy kilkudziesięciu kolejnych asystowałem. Jestem przygotowany do gry w Ekstraklasie, a swoją postawą na treningach chcę udowodnić przydatność do zespołu oraz przyczynić się do zdobycia Mistrzostwa Polski - dodaje nowy-stary zawodnik Lecha Poznań Piotr Reiss.

 

Reiss w minionym sezonie reprezentował barwy Warty Poznań. Po jego zakończeniu przygotowywał się do sezonu indywidualnie na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego. Dziś o godzinie 17:00 Reiss odbędzie pierwszy trening z zespołem prowadzonym przez Mariusza Rumaka.

Następne mecze

Sobota 15.08 godz.20:40
Odra Opole
vs |
Lech Poznań
Piątek 21.08 godz.18:00
Zagłębie Lubin
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij