2018-08-03 00:30 Karol Szumlicz , fot. Marcin Rajczak

Piłkarze po meczu Lech - Szachtior

Po zakończeniu spotkania z Szachtiorem piłkarze Lecha Poznań podkreślali wagę awansu do następnej rundy oraz cieszyli się z powrotu kibiców na stadion przy ulicy Bułgarskiej.

Volodymyr Kostevych (obrońca Lecha Poznań)

Mogliśmy skończyć ten mecz w pierwszej połowie. Sami stworzyliśmy sobie problem, przez co musieliśmy grać pół godziny dłużej. Stworzyliśmy tyle okazji, że starczyłoby ich na dwa mecze. Strzeliliśmy bramkę, ale później straciliśmy taką przypadkową. Przez dogrywkę straciliśmy sporo sił, ale pod koniec meczu to przeciwnika łapały skurcze. My nie mieliśmy takiego problemu. Cieszymy się z awansu, ale wiemy, że mamy jeszcze kilka rzeczy do poprawy. Ten mecz dostarczył nam sporo materiału pod analizę, jednak teraz skupiamy się na meczu ze Śląskiem.

Tomasz Cywka (pomocnik Lecha Poznań)

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy i szykujemy się do kolejnego meczu. Mieliśmy sporo sytuacji, ale byliśmy świadomi tego, że Szachtior może wyprowadzić jedną kontrę i doprowadzić do dogrywki. Niestety to się stało. Mamy jednak małą nauczkę, że musimy ciągle dążyć do zdobycia następnej bramki. Myślę, że przeciwnik wyglądał na o wiele bardziej zmęczonego, co wykorzystaliśmy strzelając dwie bramki w dogrywce. Jesteśmy przygotowani do gry co 3 dni, mamy ponad 20 zawodników w kadrze gotowych do gry, więc będziemy odpowiednio przygotowani do meczu ze Śląskiem. Wiedzieliśmy na co stać naszych rywali, ale koncentrowaliśmy się na nas. Najważniejsze, że pokazaliśmy waleczność i walkę do końca w dogrywce.

Joao Amaral (pomocnik Lecha Poznań)

Spotkanie z Szachtiorem było dla nas bardzo ważne. Czuję się dobrze po tym meczu, ale zdaję sobie sprawę, że był to trudny pojedynek. Dlatego tak kluczowa jest ta wygrana. Jestem bardzo zadowolony z gry zespołu i z tego, że mocno wspierali nas kibice. Razem jesteśmy mocniejsi. Tak jak już mówiłem, najważniejsze dla mnie jest dobro drużyny. Bardzo się cieszę z moich bramek lub asyst, ale największą radość sprawiają mi zwycięstwa.

Następne mecze

Sobota 20.07 godz.20:00
Piast Gliwice
vs |
Lech Poznań
Piątek 26.07 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Wisła Płock

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij