2019-03-03 21:40 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Piłkarze po meczu Lech - Arka

Lech Poznań wygrał z Arką Gdynia 1:0 po bramce Christiana Gytkjaera. Lechici byli świadomi, że pod względem stylu gry nie było to najlepsze spotkanie, jednakże cieszy ich podtrzymanie dobrej passy w Lotto Ekstraklasie.

Christian Gytkjaer (napastnik Lecha Poznań)

Dzisiejszy mecz opierał się głównie na walce. Jednak od początku wiedzieliśmy, że starcie z Arką będzie tak wyglądało. Daliśmy radę wygrać i to jest najważniejsze. Jesteśmy świadomi tego, że nie było to najpiękniejsze spotkanie, jednak lepiej jest zagrać brzydko i wygrać, niż na odwrót. Cieszymy się z trzech punktów, ponieważ obecnie ich potrzebujemy. Zawsze staram się być w odpowiednim miejscu na boisku i dzisiaj ponownie udało się strzelić gola. Na pewno w obecnym sezonie mam większą szansę na koronę króla strzelców niż w poprzednim, ale zobaczymy co przyniosą kolejne mecze.

Vernon De Marco (obrońca Lecha Poznań)

Przede wszystkim chcę pogratulować całej drużynie. Dzisiaj pracowaliśmy bardzo dobrze w defensywie. W ofensywie byliśmy efektywniejsi niż Arka. Czasami jest tak, że grasz lepiej i przegrasz, czasami jest tak, że masz jedną szansę i musisz ją wykorzystać. Myślę, że dzisiaj dobrze wykonaliśmy swoją robotę. Jestem bardzo szczęśliwy, że mamy w drużynie takiego zawodnika jak Christian Gytkjaer, zawsze nas wspomaga bramkami.

Piotr Tomasik (obrońca Lecha Poznań)

Myślę, że dobry mecz w naszym wykonaniu. Wiadomo, że styl nie był dzisiaj najlepszy, Arka naprawdę przeciwstawiła się nam i bardzo ciężko nam się dzisiaj grało. Suma summarum mamy trzy punkty, za tydzień o stylu nikt już nie będzie pamiętał. Teraz koncentrujemy się na następnym meczu, bo na pewno będzie tak ciężki jak i ten. Wygraliśmy, ale nie zapominamy, że za tydzień też musimy zdobyć trzy punkty.

Michał Janota (pomocnik Arki Gdynia)

Myślę, że pierwsze piętnaście minut było zdecydowanie na korzyść Lecha i było to widać. W pewnym momencie złapaliśmy swój rytm i robiliśmy to, co sobie zakładaliśmy przed meczem. Niestety, straciliśmy bramkę do szatni i trochę było w tej sytuacji pecha. Mimo to graliśmy dziś dobre spotkanie, szkoda tego tym bardziej, że to już nasza czwarta porażka z rzędu. Potrzebujemy dalszego wsparcia kibiców, fajnie, że przyjechali taką liczną grupą i mam nadzieję, że wszystko się dla nas dobrze ułoży w najbliższym czasie.

Następne mecze

Niedziela 23.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Lechia Gdańsk
Piątek 28.02 godz.20:30
Jagiellonia Białystok
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij