2020-05-06 14:42 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Piłkarze Lecha wracają do treningów

Zgodnie ze środową decyzją Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej piłkarze Lecha Poznań mogą od tego dnia zakończyć treningi indywidualne i rozpocząć zajęcia w małych grupach na bocznym boisku stadionu przy ulicy Bułgarskiej.

Od początku tygodnia trwa kolejny etap odmrażania piłkarskich rozgrywek w naszym kraju, a konkretnie są nim testy na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w organizmach zawodników, członków sztabów szkoleniowych oraz wybranych pracowników klubów.

Po poniedziałkowych badaniach do treningów zostały dopuszczone zespoły, w których wszystkie wyniki okazały się negatywne i nie pozostawiały żadnych wątpliwości. Były to Piast Gliwice, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin oraz Pogoń Szczecin.

Po kolejnym dniu szczegółowych testów w środę, 6 maja Komisja Medyczna utworzona przez Polski Związek Piłki Nożnej zezwoliła na zajęcia w małych grupach kolejnym zespołom, czyli Jagiellonię Białystok, Cracovię, Wisłę Kraków oraz właśnie Lecha Poznań.

- Czekaliśmy na ten moment i na pewno naszą radość podzielają zawodnicy, którzy w końcu pracę indywidualną będą mogli zamienić na grupową. Zaczynamy już w środę, kiedy zajęcia rozpocznie pierwsza wyznaczona grupa - mówi drugi trener Lecha Poznań, Karol Bartkowiak.

Na ten moment lechici będą ćwiczyli w mniejszych grupach złożonych z sześciu zawodników, a jeżeli nadal wszystkie etapy odmrażania rozgrywek piłkarskich będą przebiegały sprawnie, to już niedługo powrócą oni do treningów całym zespołem.

Następne mecze

Piątek 26.02 godz.20:30
Warta Poznań
vs |
Lech Poznań
Wtorek 02.03 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij