2022-06-24 12:02 Lech Poznań

Piłka PKO BP Ekstraklasy gotowa na nowy sezon

Ekstraklasa SA oraz adidas prezentują nową piłkę PKO Bank PolskiEkstraklasy na sezon 2022/23. Wszystkie mecze rozpoczynających się 15 lipca rozgrywek będą rozgrywane piłką adidas Al Rihla - profesjonalnym modelem przygotowanym także na zbliżające się Mistrzostwa Świata FIFA 2022 organizowane w Katarze.

adidas Al Rihla to odpowiedź na to, jak zmienia się piłka nożna. Gra staje się coraz szybsza, więc dokładność i stabilność lotu piłki są niezwykle ważne. Nowa Oficjalna Piłka PKO Bank Polski Ekstraklasy dzięki innowacyjnej konstrukcji utrzymuje znacznie wyższą prędkość podczas lotu.

To już dziewiąty model futbolówki adidas, którym będą grali piłkarze najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce dzięki współpracy adidas i Ekstraklasy SA. trwającej od 2014 roku. Al Rihla, zaprojektowana przy użyciu danych z rygorystycznych testów w laboratoriach adidas, tunelach aerodynamicznych i na boisku, zapewnia najwyższy poziom dokładności i niezawodności na polu gry. Zawdzięcza to m.in. nowemu kształtowi paneli SPEEDSHELL i teksturom powierzchni, a także rdzeniowi CTR-CORE, który zwiększa szybkość i precyzję.

Nowa piłka została zaprojektowana również z myślą o środowisku, jest wykonana wyłącznie przy użyciu atramentów i klejów na bazie wody. Futbolówką adidas Al Rihla - Oficjalną Piłką PKO Bank Polski Ekstraklasy zostanie rozegranych wszystkich 306 meczów tegorocznych rozgrywek. Tym samym modelem będą grać najlepsi piłkarze na świecie podczas zbliżających się Mistrzostw Świata FIFA w Katarze 2022.

Nowa piłka jest dostępna w trzech wariantach: profesjonalna piłka meczowa Ekstraklasa PRO, piłka treningowa Ekstraklasa TRN oraz kolekcjonerska piłka mini Ekstraklasa MIN - również dla najmłodszych fanów.

Następne mecze

Czwartek 11.08 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Víkingur Reykjavík
Niedziela 14.08 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij