2019-06-17 14:07 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Pierwszy trening w Opalenicy

Tuż po godzinie 9:00 lechici dotarli do Opalenicy, gdzie od poniedziałku rozpoczynają dziesięciodniowe zgrupowanie przedsezonowe. Dwie godziny później zawodnicy Lecha Poznań odbyli pierwszą tego dnia jednostkę treningową.

W trakcie okresu przygotowawczego przed sezonem 2019/2020 piłkarze Kolejorza wyjadą na dwa zgrupowania. Pierwsze z nich rozpoczęło się w poniedziałek, 17 czerwca. Lechici najpierw zameldowali się na stadionie, skąd udali się w krótką podróż do Opalenicy. W Hotelu Remes Sport & Spa niebiesko-biali pojawili się po godzinie 9:00. Od początku powitała ich piękna pogoda, która miejmy nadzieję będzie dokładnie taka przez całe zgrupowanie i nie będzie ponownie jednym z głównych aktorów naszych relacji. Po przydzieleniu pokoi, rozpakowaniu się i krótkim odsapnięciu lechici udali się na boisko treningowe, gdzie odbyli pierwsze zajęcia podczas zgrupowania w Opalenicy.

Na treningu nie pojawił się jedynie Christian Gytkjaer, a w jego trakcie indywidualnie ćwiczył Thomas Rogne. W pełnym treningu od samego początku zgrupowania są Pedro Tiba, Juliusz Letniowski oraz Tomasz Cywka, a dodatkowo do kolegów dołączył już także Timur Zhamaletdinov. Od początku zajęć osobno ćwiczyli zawodnicy z pola, a bramkarze trenowali pod okiem trenera Michała Chamery. Po krótkiej rozgrzewce przeprowadzonej przez trenera Karola Kikuta, lechici rozpoczęli ćwiczenie polegające na doskonaleniu tworzenia linii podania, zarówno w wariancie kombinacyjnym, jak i przy zagraniach prostopadłych. Następnie zawodnicy Kolejorza rozpoczęli ćwiczenia biegowe z trenerem Andrzejem Kasprzakiem. Oba te elementy treningu były wykonywane dwukrotnie, a na zakończenie piłkarzy przejął trener Dariusz Skrzypczak. Zaordynował on ćwiczenie, w trakcie którego zawodnicy ponownie byli podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich żonglowała piłki różnymi częściami ciała, a druga w tym czasie ćwiczyła prowadzenie piłki, kontrolę nad nią oraz strzały. W tym ostatnim elemencie szczególnie wyróżniali się Darko Jevtić, Pedro Tiba, Maciej Makuszewski, Jakub Moder oraz Juliusz Letniowski. Ta część treningu wykonywana była na dużej intensywności, a w jej trakcie trener Skrzypczak kilkukrotnie wykorzystywał okazję do przypomnienia sobie języka rosyjskiego i zwracał się do Zhamaletdinova w jego ojczystej mowie. Późnym popołudniem lechitów czeka jeszcze jeden trening.

Następne mecze

Sobota 08.02 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Raków Częstochowa
Niedziela 16.02 godz.17:30
Cracovia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij