2015-01-23 00:00 Łukasz Borowicz fot. Adam Ciereszko

Pierwsze zgrupowanie Sanockiego

Krystian Sanocki jest jednym z dwóch debiutantów na drugim zgrupowaniu Kolejorza. Wychowanek Akademii Lecha Poznań nie kryje radości i uspokaja. Formalności nie będą już stały na przeszkodzie.

Krystian Sanocki jest jednym z dwóch debiutantów na drugim zgrupowaniu Kolejorza. Wychowanek Akademii Lecha Poznań nie kryje radości i uspokaja. Formalności nie będą już stały na przeszkodzie.

Reakcja na wieści

- Bardzo się ucieszyłem - nie kryje radości Krystian Sanocki, 18-letni skrzydłowy wychowany w Akademii Lecha Poznań. - Było jakieś ziarno niepewności, choć po treningach trener mówił mi, że dobrze pracuję i jest szansa, że polecę na drugie zgrupowanie.

Cel na najbliższe dwa tygodnie? To oczywiście wywalczenie sobie miejsca w pierwszej drużynie. Jesienią Sanocki zanotował pięć występów w zespole rezerw, wcześniej był wyróżniającym się zawodnikiem występującym w Centralnej Lidze Juniorów.

- To dynamiczny zawodnik o dużej wytrzymałości. Potrafi długo utrzymywać wysoki poziom intensywności gry. Dobrze drybluje, ale musi jeszcze popracować nad taktyką - ocenia Patryk Kniat, trener drużyny rezerw.

Pech już za nim

Początek roku dla Krystiana nie może kojarzyć się najlepiej. Ze względu na problemy z ważnością paszportu nie wyleciał na pierwsze zgrupowanie do Belek. - Teraz formalności nie staną już na drodze - zaznacza. Chce pójść śladami innych młodych piłkarzy, którzy w ostatnim czasie zadomowili się w seniorskiej piłce.

- Oczywiście, że dodatkowym bodźcem do pracy jest to, że w Lechu trenerzy chętnie stawiają na młodzież. Wystarczy spojrzeć na Dawida Kownackiego, czy Jasia Bednarka, którzy dostali już szansę. I dla mnie zatem istnieje szansa, by się pokazać.

Drugim debiutantem na zgrupowaniu Kolejorza jest Marcin Gawron. Więcej na jego temat już w sobotę.

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij