2019-01-18 09:33 Mateusz Jarmusz , fot. Przemysław Szyszka

Pierwsze dni Letniowskiego

Juliusz Letniowski jest pierwszym zawodnikiem, który dołączył do Lecha Poznań w tym oknie transferowym. Zgrupowanie we Wronkach było dla niego pierwszą okazją do bliższego poznania kolegów z zespołu oraz zetknięcia się z metodami szkoleniowymi trenera Adama Nawałki.

Letniowski przeszedł do Poznania na zasadzie transferu definitywnego z Bytovii Bytów i związał się z Kolejorzem 3,5-letnim kontraktem. Zgrupowanie na obiektach Akademii Lecha było dla niego pierwszą okazją do bliższego poznania kolegów z drużyny. - Aklimatyzacja przebiega nie najgorzej. Chłopacy w szatni są bardzo fajni i atmosfera jest dobra. W zespole jest dużo młodych chłopaków, co też pomaga. Prawie nikogo nie znałem wcześniej, jedynie podczas pobytu w Lechii Gdańsk trenowałem z Rafałem Janickim i Maćkiem Makuszewskim. W pokoju jestem z Filipem Marchwińskim – mówi 20-letni pomocnik.

Piłkarze Lecha Poznań przez trzy dni przebywali we Wronkach, a w sobotę wylecą na dwutygodniowy obóz w tureckim Belek. - Wszystko wygląda super organizacyjnie. Pojechaliśmy do Wronek ciężko pracować i to robiliśmy. Wyjazd na zagraniczne zgrupowanie nie będzie moim pierwszym, ponieważ byłem już na takim z Lechią Gdańsk. I również było ono w Turcji – kontynuuje Letniowski.

- Przeskok pomiędzy pierwszą ligą, a ekstraklasą, pomiędzy Bytovią, a Lechem jest znaczny. Jednak dążę do tego, żeby być lepszym piłkarzem i zrobię wszystko, żeby za jakiś czas takim być – twierdzi nowy lechita.

Środkowy pomocnik zwraca także uwagę na odmienny charakter przygotowań i treningów, w porównaniu do jego dotychczasowych doświadczeń. - Już na samych treningach widać te różnice. Jest szybsza gra i trzeba od razu przed przyjęciem wiedzieć gdzie chce się zagrać piłkę. Również ich intensywność jest zdecydowanie większa. Czuje się te pierwsze dni w nogach, ale tak musi być. Jest duży przeskok, jednak małymi kroczkami będę szedł do swojego celu – kończy Juliusz Letniowski.

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij