2007-03-25 00:00 maciej

PE: Dyskobolia - Lech 2:1

W meczu 6. kolejki Pucharu Ekstraklasy Lech Poznań przegrał niestety w Grodzisku Wielkopolskim z Dyskobolią 1:2.

Lech Poznań przegrał mecz ostatniej rundy fazy grupowej Pucharu Ekstraklasy z Dyskobolią Grodzisk Wlkp. 1:2. Tym samym lechici zajęli drugie miejsce w grupie i w następnej rundzie zmierzą się z Wisłą Kraków.

Samo spotkanie szczególnie w jego pierwszej fazie nie było zbyt interesujące. Akcje toczyły się w wolnym tempie, a sytuacji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Z biegiem czasu coraz lepiej prezentowali się niestety piłkarze Dyskoboli i pod koniec pierwszej połowy częściej atakowali bramkę Kolejorza. W 28 minucie gospodarze stworzyli sobie pierwszą doskonałą okazję do wyjścia na prowadzenie, ale kapitalnie strzał Chinyamy z 5 metrów obronił Robert Binkowski. Bramkarz Kolejorza nie miał już nic do powiedzenia dwie minuty później, gdy to po dośrodkowaniu Piotra Piechnika głową strzelał Chinyama, piłka odbiła się od poprzeczki, ale czujny w polu karnym był Filip Ivanowski i z najbliższej odległości trafił do siatki.

Po zmianie stron nadal przewagę mieli gospodarze. Stwarzali sobie zdecydowanie więcej sytuacji i w 70 minucie podwyższyli na 2:0. Indywidualną akcją popisał się Piotr Rocki i potężnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Binkowskiego. Lechici odpowiedzieli osiem minut później. Lewą stroną boiska w pole karne przedarł się Arkadiusz Bąk, wstrzelił piłkę silnie wzdłuż linii końcowej, a na piątym metrze futbolówkę tak niefortunnie trącił Łukasz Tupalski, że skierował ją do własnej bramki. Lechici starali się doprowadzić choćby do remisu, ale w ostatnich minutach nie potrafili poważniej zagrozić bramce gospodarzy i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dyskoboli.