2020-10-19 15:14 Adrian Gałuszka , fot. Przemysław Szyszka

Patryk Gogół na dłużej z Kolejorzem

Pomocnik drugiej drużyny Lecha Poznań, Patryk Gogół podpisał w minionych dniach nowy kontrakt z Kolejorzem. - Patryk jest naszym zawodnikiem od ponad trzech lat i dostrzegamy jego systematyczny, konsekwentny rozwój. Wierzymy, że już niedługo potwierdzi swoje umiejętności także w seniorskiej piłce najpierw na boiskach drugiej ligi, a następnie już przy Bułgarskiej - komentuje dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Urodzony w 2003 roku środkowy pomocnik trafił w szeregi wronieckiej części akademii latem 2017 roku. Przeniósł się do niej z MKS-u Żory i to właśnie z tej śląskiej miejscowości pochodzi. Po krótkim okresie aklimatyzacji gracz zaczął regularnie występować w kolejnych młodzieżowych drużynach Kolejorza. Przez trzy lata pozostawał pod skrzydłami szkoleniowca Huberta Wędzonki, z którym pokonywał kolejne szczeble na drodze swojego rozwoju. Obaj zresztą wraz ze swoją ekipą sięgnęli po srebrne medale mistrzostw Polski do lat 17 w czerwcu 2019 roku.

Wraz z początkiem przygotowań do trwającej kampanii Gogół dołączył już do drugiego zespołu Kolejorza. Na razie z powodu urazu stracił prawie cały początek tej kampanii, jednak niedługo powróci on nie tylko do pełnego zdrowia, ale także ciągłej gry. W końcu ma przed sobą bardzo istotny rozdział, jakim jest wejście do dorosłego futbolu. - Chcę łapać w rezerwach jak najwięcej doświadczenia, uczyć się od zawodników starszych ode mnie. Czeka mnie debiut w drugiej lidze i będę ciężko pracował, żeby dostawać coraz więcej szans w drugiej drużynie Kolejorza. Moim celem pozostaje gra przy Bułgarskiej i będę do tego dążył - jasno stawia sprawę lechita.

W minionych sezonach 17-latek należał do wyróżniających postaci swojej drużyny, ale również jego potencjał został dostrzeżony także przez selekcjonerów kadr młodzieżowych. W swojej przygodzie z piłką zdążył już wystąpić z orzełkiem na piersi dziesięć razy w trzech różnych kategoriach wiekowych. Na kolejne okazję będzie musiał już zapracować na boiskach przy okazji cotygodniowej, regularnej rywalizacji.

Nowa umowa z Lechem jest dla niego już drugim kontraktem podpisanym z tym klubem. Wcześniej została ona podpisana po zaledwie kilku miesiącach pobytu we Wronkach. Sam zawodnik czuje ze strony Kolejorza dużą wiarę w jego umiejętności. – Cieszę się, że klub mi zaufał na kolejne lata. Czuję się z tego powodu niezmiernie miło, że Lech daje mi szansę i widzi we mnie potencjał, takie wydarzenia zachęcają mnie do jeszcze cięższej pracy. Z roku na rok rozwijam się w tym klubie w stu procentach na boisku i poza nim, dlatego postanowiłem związać się z nim na dłużej. Bardzo dużo zawdzięczam przy tym swoim rodzicom, bo od małego wspierają mnie całym swoim sercem i chcą dla mnie jak najlepiej. Myślę, że bez ich pomocy nie byłoby mnie tu, gdzie jestem – nie ukrywa Gogół.

Następne mecze

Niedziela 07.03 godz.15:00
Pogoń Szczecin
vs |
Lech Poznań
Niedziela 14.03 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Piast Gliwice

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij