2015-11-01 00:00

Pamiętajmy o Lechitach

1 listopada to dzień zadumy nad grobami tych, którzy już odeszli. Odwiedzając miejsca pochówku bliskich, nie zapominajmy o ludziach działających niegdyś ku chwale Kolejorza.

1 listopada to dzień zadumy nad grobami tych, którzy już odeszli. Odwiedzając miejsca pochówku bliskich, nie zapominajmy o ludziach działających niegdyś ku chwale Kolejorza.

Wiara dziękuje Wam

W 2015 roku pożegnaliśmy cztery związane z Lechem osoby. Jako pierwszy na początku marca zmarł zasłużony dla regionu trener Wojciech Wąsikiewicz. Później z ziemskiego padołu odeszli działacze Jacek Modrowski oraz "ojciec Bułgarskiej", Jan Pieńczak. Przed kilkoma dniami z kolei odbył się pogrzeb znakomitego koszykarza i trenera, Kazimierza Lewandowskiego.

Niech Wasza chwała trwa

Jak co roku przy okazji dnia Wszystkich Świętych, pamięć o tych, którzy odeszli, nie ginie też przy Bułgarskiej. Zawodnicy i pracownicy klubu odwiedzili w ostatnich dniach poznańskie nekropolie porządkując groby i zapalając znicze z kolejowym herbem w miejscach spoczynku członków Złotej Dziewięćdziesiątki KKS Lech. Na czterech cmentarzach na Junikowie, Miłostowie, Górczynie oraz Nowinie (Jeżyce) udało się zlokalizować ponad 50 miejsc pochówku dawnych piłkarzy i działaczy Kolejorza.

Cześć ich pamięci!

Następne mecze

Piątek 06.10 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Puszcza Niepołomice
Sobota 21.10 godz.20:00
Lech Poznań
vs |
ŁKS Łódź

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij