2017-12-05 16:01 Mateusz Szymandera , fot. Marcin Rajczak

Owczarek został skautem Lecha

Czesław Owczarek został nowym skautem Lecha. Był piłkarz Kolejorza będzie odpowiedzialny za obserwację zawodników pod kątem ich transferu do poznańskiego klubu.

- Cieszymy się z tego, że dołączył do naszego zespołu. Liczymy na to, że jego doświadczenie z boiska pomoże nam w wyszukiwaniu jeszcze lepszych zawodników - przyznaje dyrektor działu skautingu, Tomasz Wichniarek. - Czesław przez wiele lat grał w piłkę, ale też był trenerem. Doskonale wie jakie oczekiwania musi spełnić zawodnik, by grać na wysokim poziomie - dodaje.

Owczarek w przeszłości reprezentował barwy Kolejorza. Trafił do niego w 2001 roku i w trakcie roku gry w klubie rozegrał dla niego piętnaście spotkań. - Od tego momentu minęło kilkanaście lat. Na pewno miło tutaj wrócić, choć do zupełnie nowego miejsca. Obecnie klub funkcjonuje zdecydowanie lepiej, ale też inne mamy czasy - przyznaje nowy skaut, dla którego jest to nowa rola.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery 49-letni zawodnik został trenerem. Prowadził m.in. Jarotę Jarocin oraz Wartę Poznań. Trzy lata temu był asystentem Mariusza Rumaka, gdy ten został szkoleniowcem Zawiszy Bydgoszcz. Ostatnio był związany z czwartoligowym Górnikiem Konin, z którym latem jego drużyna rozegrała grę kontrolną z pierwszym zespołem Lecha.

- To dla mnie nowy rozdział. Dział skautingu zajmuje się weryfikacją drużyny pod kątem wzmocnienia pierwszej drużyny. Moim zadaniem bęzie obserwacja takich zawodników. Mam nadzieję, że na tyle skuteczna, że przyniesie efekty i wzmocni zespół - podkreśla były zawodnik poznańskiego klubu. - Najważniejsze w naszej pracy jest to, żeby dzięki naszym obserwacjom do drużyny trafiali piłkarze podnoszący jej poziom - dodaje.

Owczarek nie jest pierwszym piłkarzem, który został skautem. Wcześniej współpracę z Lechem rozpoczęli Jarosław Araszkiewicz oraz Andrzej Juskowiak. - Na pewno mamy trochę inne spojrzenie na piłkę. Nie ukrywajmy, że jesteśmy dzięki temu bardziej wymagający. Być może, gdy weryfikujemy zawodników pod kątem transferów zwracamy uwagę na zupełnie inne czynniki - przyznaje nowy pracownik Kolejorza.

Następne mecze

Niedziela 25.02 godz.18:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Środa 28.02 godz.20:30
Lech Poznań
vs |
Śląsk Wrocław

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
602-368-268 (9:00-17:00)
602-368-369 (9:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
 
mail: lech@lechpoznan.pl

Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.

Zamknij