2022-01-09 10:42 Lech Poznań , fot. Adam Ciereszko

Olimpiada z Wiedzy o Lechu Poznań - trwają eliminacje

W kwietniu 2022 roku odbędzie się finał piątej edycji Olimpiady z Wiedzy o Lechu Poznań. Szansę na wzięcie udziału oraz sprawdzenie swojej wiedzy na temat Kolejorza mają wszyscy uczniowie z wielkopolskich szkół podstawowych. By dojść do etapu finałowego, należy najpierw wziąć udział w eliminacjach.

Piąta edycja olimpiady - czas, start!

Olimpiada z Wiedzy o Lechu Poznań jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym przez klub. - W zeszłym roku ze względu na trwającą pandemię koronawirusa nasza olimpiada ze znajomości historii Klubu nie odbyła się, jednak teraz, w tym ważnym jubileuszowym sezonie, wracamy do tradycji z wcześniejszych lat - mówi Maciej Henszel, rzecznik prasowy Kolejorza.

- Do udziału w olimpiadzie wiedzy zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Pytania eliminacyjne może nie są łatwe, ale już podczas poprzednich edycji przekonaliśmy się, że prawdziwych sympatyków dziejów Lecha Poznań nie brakuje - dodaje.

Pierwszym etapem tegorocznej olimpiady są eliminacje, w ramach których wystarczy odpowiedzieć na czterdzieści pytań związanych z historią Lecha Poznań. Co ważne, pytamy nie tylko o sekcję piłkarską Kolejorza, a w arkuszu można znaleźć także zagadnienia dotyczące koszykówki, pływania oraz sekcji piłki nożnej kobiet. Uczniowie z najlepszymi wynikami wezmą udział w finale V Olimpiady z Wiedzy o Lechu Poznań, który odbędzie się na początku kwietnia, na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Laureaci olimpiady zostaną nagrodzeni podczas meczu Kolejorza, jednak o szczegółach będziemy informować po zakończeniu eliminacji.

Wszystkich chętnych uczniów zachęcamy do rozwiązania arkusza eliminacyjnego znajdującego się w linku poniżej. Powodzenia!

Pobierz arkusz eliminacyjny - Olimpiada z Wiedzy o Lechu Poznań >>>

Jak odesłać wypełnione arkusze?

Wydrukowane i rozwiązane arkusze można przesyłać na adres klubu (z dopiskiem "Olimpiada Wiedzy") lub drogą mailową na media@lechpoznan.pl do piątku, 14 stycznia. W przypadku drugiej opcji prosimy o wysyłanie odpowiedzi w formie 1A, 2B, 3A itd. (pierwsze pytanie odpowiedź A, drugie pytanie odpowiedź B, trzecie pytanie odpowiedź A itd.).

Adres pocztowy do wysyłki prac:

Olimpiada Wiedzy
KKS Lech Poznań
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

W wiadomości zwrotnej prosimy również zawrzeć imię oraz nazwisko ucznia, numer telefonu kontaktowego do opiekuna/nauczyciela przeprowadzającego eliminacje oraz szkołę, do której uczęszcza uczeń.

Klauzula informacyjna >>>

WAŻNE! Opiekun lub nauczyciel przeprowadzający eliminacje, do wiadomości musi załączyć krótkie oświadczenie:

"Oświadczam, iż uzyskałem/am zgodę od rodziców lub opiekunów prawnych uczniów biorących udział w V Olimpiadzie z Wiedzy o Lechu Poznań na udział w Olimpiadzie".

Następne mecze

Sobota 21.05 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Zagłębie Lubin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij