2019-09-25 19:17 Marcin Maćkowiak , fot. Przemysław Szyszka

Odbyło się szkolenie anty-hazardowe dla młodzieży

W środowe popołudnie we Wronkach odbyło się szkolenie mające na celu uświadomienie jak niebezpieczny może być hazard, jakie są stopnie uzależnienia i czym może grozić ten nałóg. Wykład dla młodych piłkarzy Lecha Poznań poprowadził Szymon Bartnicki, który w trakcie swojego wystąpienia odnosił się również do osobistych doświadczeń.

Szymon Bartnicki to były pracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie zajmował się piłką młodzieżową dla portalu „Łączy nas piłka”. Pisał też dla tygodnika „Piłka Nożna”. Jak sam przyznaje, podczas swojej przygody z dziennikarstwem sportowym pogubił się i stracił równowagę między pracą a życiem prywatnym. Bartnicki na przełomie 2016/2017 roku udał się na terapię w zamkniętym ośrodku, która pomogła mu wyjść z nałogu. Od kwietnia 2017 roku prowadzi bloga internetowego „Postaw na siebie".

"Są oczywiście fazy uzależnienia od hazardu. Pierwsza to faza zwycięstw. Wygrane powodują nieuzasadniony optymizm. Myślisz, że możesz wygrywać i z tego żyć. Wtedy wpadłem już bez opamiętania, nie minął miesiąc, a się uzależniłem. Szybko grałem za wysokie sumy, za nie swoje pieniądze, czyli na przykład za to, co dostałem od rodziców na internat" - opowiada o swoich początkach z silnym nałogiem jakim były dla niego zakłady bukmacherskie, Szymon Bartnicki.

W trakcie szkolenia gość Akademii Lecha Poznań starał się wytłumaczyć młodym zawodnikom jakich pokus powinni unikać. Podczas zajęć przekazał mnóstwo przykładów z własnego życia i błędów jakie popełnił, by inni nie musieli się uczyć na swoich porażkach. Opowiadał też o fazach wpadania w nałóg, jakim są zakłady bukmacherskie i jak ciężko wyjść z takiego uzależnienia.

Tego typu szkolenie jest jednym z wielu, które zaplanowane było dla piłkarzy Akademii Lecha Poznań. Zajęcia w różnej tematyce mają na celu odpowiednie przygotowanie młodych piłkarzy Kolejorza do dorosłego życia.

Następne mecze

Sobota 02.12 godz.20:00
Korona Kielce
vs |
Lech Poznań
Czwartek 07.12 godz.21:00
Arka Gdynia
vs |
Lech Poznań

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
Enea Stadion
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel.  61 886 30 30   (10:00-17:00)

Infolinia klubowa: Tel: 61 886 30 00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij