2020-01-15 11:11 Karol Szumlicz , fot. Przemysław Szyszka

Obozy inne niż wcześniej

Nadchodzący obóz w tureckim Belek będzie pierwszym dla niektórych członków sztabu szkoleniowego Kolejorza. Jednym z nich jest Dariusz Skrzypczak, który na zimowe przygotowania jeździł jeszcze… jako zawodnik Lecha Poznań w latach 90-tych ubiegłego wieku.

Skrzypczak ostatni raz ubierał koszulkę Lecha na zimowym zgrupowaniu na przełomie 1993 i 1994 roku. Było to pół roku przed odejściem do FC Aarau. Przygotowania w tamtym okresie wyglądały jednak zupełnie inaczej niż teraz.

- Pierwszy obóz w moich czasach odbywał się w górach. Jechaliśmy na przykład do Wisły, tam mieliśmy wiele zajęć biegowych, dużo gier na śniegu, ponieważ zimy były wtedy o wiele chłodniejsze niż teraz. Tam trenerzy poświęcali bardziej uwagę treningowi ogólnorozwojowemu. Dzisiaj chcemy zrobić wszystko na dobrze przygotowanych, zielonych boiskach. Zajęcia odbywają się głównie z piłką i jest to ogromna różnica względem czasów, kiedy to ja byłem piłkarzem - przyznaje drugi trener Lecha Poznań.

Rozpoczynający się w niedzielę obóz przygotowawczy w tureckim Belek będzie pierwszym dla Skrzypczaka, jako trenera. Same zajęcia na tureckiej riwierze są już skrupulatnie przygotowane, a Kolejorz zapewnia, że nie przeszkodzi mu pogoda. - Rozmawialiśmy już ze sztabem jakiś czas temu, co chcemy robić na tym obozie i jak to będzie wyglądało. Mamy nadzieję, że w porównaniu z rokiem ubiegłym nie będzie aż tyle deszczu i będziemy mogli w pełni zrealizować nasz program. Jesteśmy przygotowani i już nie możemy się doczekać. Wszystkie oczekiwania będą spełnione - dodaje trener Skrzypczak.

Czym zatem będzie się różnić zimowy obóz od letniego, który odbywał się w podpoznańskiej Opalenicy? Trener Skrzypczak przekonuje, że różnica między tymi dwoma okresami coraz bardziej się zaciera. - Latem i zimą mamy mniej więcej dwa, trzy tygodnie przerwy. Gramy po pięć, sześć miesięcy. Nie ma różnicy takiej, jaka była w ekstraklasie kiedyś. Dawno temu w Polsce kończyło się grę koło połowy listopada, miesiąc wolnego, a potem okres przygotowawczy, który trwał praktycznie do początku lub połowy marca. Przerwa jest krótsza i gramy dłużej. Dla mnie, jako dla trenera, nie ma dużej różnicy między latem a zimą - kończy drugi trener Lecha.

Następne mecze

Niedziela 20.09 godz.17:30
Lech Poznań
vs |
Warta Poznań
Niedziela 27.09 godz.15:00
Lech Poznań
vs |
Pogoń Szczecin

Polecamy

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Więcej

KKS LECH POZNAŃ S.A.
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań

Infolinia biletowa:
tel. 602-368-268 (10:00-17:00)
tel. 602-368-369 (10:00-17:00)

Tel: 61 886-30-00
mail: lech@lechpoznan.pl
Biuro Obsługi Kibica

Chcemy, aby korzystanie z naszych stron było dla Ciebie przyjazne. W tym celu staramy się dopasować treści oraz prezentowane reklamy do Twoich zainteresowań i preferencji. Jest to możliwe dzięki przechowywaniu w Twojej przeglądarce plików cookies oraz przetwarzaniu gromadzonych za ich pośrednictwem danych osobowych przez nas i naszych partnerów. Przez dalsze, aktywne korzystanie z Serwisu, bez zmian ustawień przeglądarki, wyraziłeś na to zgody.
Dowiedz się więcej >

Zamknij